dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z69 - dom na działce z dużym spadem

Okna są ale problemy też - Okno Plus

Oceń ten wpis
Za okna, bramy i rolety zapłaciliśmy ponad 30.000 PLN wiec wydawać by się mogło, że mamy prawo oczekiwać dobrego montażu, tym bardziej ze jako inwestor byłem cały czas na budowie przy montażu i można było zapytać jak się czegoś nie było pewnym.
a tak mam:

Problem 1:
W założeniu okna miały być licowane ze ścianą. Było to o ważne w kontekście parapetu wewnątrz dom - miał być na tyle duży że nie będzie trzeba go wystawiać poza obrys ściany. Nikt nie raczył zapytać przy montażu czy chcemy żeby licować okno czy roleta zewnętrzna, W efekcie mamy za mały parapet wewnątrz budynku i za duży na zewnątrz. Jest za długi o 4 cm czyli tyle ile chcieliśmy wystawiać parapety zewnętrze które wcześniej zamówiliśmy a które teraz są za krótkie.

Problem 2:
Montażyści postanowili zamontować prowadnice rolety centymetr poniżej okna (powinny kończyć się tak jak okno) w efekcie nie mam jak zamontować parapetów trzeba albo obciąć prowadnice, ale to trzeba robić szlifierka kontową przy oknach - kiepska perspektywa albo wycinać dziury w parapetach... Jak zapytałem sprzedawce co mam z tym zrobić to mam sobie obciąć je... fajnie ciekawe jak...


Poza tym okna wydają się zamontowane dobrze, sprawdzałem czy są prosto itp i wygląda ok

Dostawca:
Okno Plus.
Poznań, TERMOSMART, ul. Malwowa 17
Tagi - katalog słów kluczowych: montaż okien, okno plus Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar alpak
    U mnie też tak zamontowali że prowadnice nie kończyły się na równo z oknem, więc pewnie to częsty problem. Zadzwoniliśmy do Pana który montował i kazał uciąć. No i majster od ocieplenia uciął ale nie wiem czym, chyba zwykła piłką. Prowadnice są chyba z aluminium. Mam nadzieje, że nic się nie będzie działo złego.
  2. Avatar slawas86
    u mnie wykonawca skapnął się dopiero jak zamontował styropian i teraz nie bardzo jest dostęp, a prowadnice są faktycznie z aluminium...
  3. Avatar Kangurzyca
    Wg mnie skoro piszesz ze byłeś na budowie podczas montażu, to nie tzreba było liczyć że ktoś przyjdzie do Ciebie się cokolwiek pytać - tylko samemu stać metr od montażysty i mu na ręce patrzeć i mówić na bieżąco.
    Niestety - ale fachowców trzeba pilnować czy im się to podoba czy nie.

    Teraz to już po ptokach.
  4. Avatar slawas86
    patrzyłem, sprawdzałem czy wszystko jest dobrze w pionie, czy otwory dobrze zapiankowane, czy na szybach nie ma rys jak coś mi nie pasowało to zwracałem uwagę ale nie przyszło mi do głowy, że prowadnice rolet mogą być za długie, bo i dlaczego? w końcu zamawiane pod konkretne okno...nie miałem wcześniej żadnego doświadczenia w tym temacie a jak widać nauka bywa kosztowna.