dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Po budowie odkryłam swoją nową pasję...

    ...nie jest wyjątkowo wymyślna, dotyczy całej rzeszy budujących Otóż ogromną frajdę sprawiają mi prace ogrodowe!
    Na początku bladego pojęcia nie miałam, od czego zacząć. Ani nie znałam się na roślinach w kontekście ich wymagań i tego, czy byłoby im u mnie dobrze, ani nie wiedziałam, jak one docelowo wyglądają, bo jednak oglądając mikro-sadzonkę w szkółce ciężko sobie wyobrazić, że za 3 lata to będzie pokaźny krzew, albo za 5 lat z tego patyka wyrośnie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lukrecja 2, ogród Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Przez tynki zostałam słomianą wdową :)

    We wtorek podpisaliśmy umowę na wykonanie tynków cementowo-wapiennych. Panowie tynkarze mają zacząć 21-22 października i potrzebują 2 tygodni na skończenie swojej pracy. W związku z tym w naszej Lukrecji nastąpiła chwila paniki, którą już następnego dnia zastąpiła ciężka praca.
    Panowie od instalacji elektrycznej, czyli mąż+sąsiad elektryk stwierdzili, że umowę możemy podpisywać, że oni się wyrobią. I w związku z tym zostałam wdową, słomianą na szczęście. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elektryka, lukrecja 2, okna vetrex, tynki Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. I pocałowaliśmy klamkę

    Wczoraj byliśmy umówieni na budowie z ekipą od okien (mieli kończyć prace) i z ekipą od rekuperacji (wczoraj zaczęli). Gnaliśmy jak szaleni zaraz po pracy, byliśmy na miejscu o 17:15, uprzedzając, że na 17 się nie wyrobimy. I co? I po raz pierwszy pocałowaliśmy klamkę! Dosłownie! Okna wstawione wszystkie z wyjątkiem szyby na klatce schodowej - pękła w transporcie i mają ją dowieźć jutro/w piątek. Drzwi tymczasowe wstawione. Już nie ma pałętania się po budowie kiedy i ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: instalacje, lukrecja 2, okna vetrex, ssz Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Oddam nadmiar ziemi!

    Ogłoszenie: oddam ziemię. Transport we własnym zakresie. Lokalizacja: na północ od Krakowa. Ilość: około 20 wywrotek. Pilne, jak wszystko na budowie :) Kontakt przez PW poproszę.

    A teraz wracając do naszej historii budowania:
    Budowlańcy skończyli fundamenty, przeszły deszcze, pogoda znów zrobiła się łaskawa dla Bobów Budowniczych, więc powstają ściany. Zdecydowaliśmy się ostatecznie na Termalicę z Bruk Betu, wykonawca sobie chwali, a nam już na tym etapie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lukrecja 2, oddam ziemię, okna, stan surowy Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Ściany fundamentowe już stoją!

    Tak wygląda nasza budowa od minionej środy:





    Czekamy na wyschnięcie betonu w bloczkach fundamentowych i od środy ekipa rusza z ubijaniem piasku pod chudziak. Ja się natomiast zastanawiam, jak powinny być zaizolowane i ocieplone ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fundamenty, lukrecja 2 Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 3