dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Trochę o regulacji wentylacji cz. 1

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trochę o regulacji wentylacji.

    Na początku miałem anemostaty mocno otwarte - wewnętrzne "kółka" wystawały z centymetr względem pierścienia. Instalacja z pe-flexa położona na stropie z zakrętami mającymi zrekompensować różnice w długości przewodów. Teraz trochę żałuję, bo niepotrzebnie "wydłużyłem" rury do master bedroom.

    Po zabawie czujnikiem CO2 doszedłem do wniosku, że to jest najwęższe gardło - sypialnia, w której
    ...

    Updated 07-01-2022 at 00:12 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO2P2_20190926Reku@55%w nocy40%w dzień.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	24,3 KB
ID:	435383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO2P2_20190926Reku@55%w nocy40%w dzieńAnemostat1.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	435384   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO2P1_20190930Reku@55%w nocy40%w dzień.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	25,3 KB
ID:	435385   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO2P1_20190930Reku@55%w nocy40%w dzieńAnemostat1.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	435386  
  2. Dom mały ale własny

    Ciężki weekend za mną. W sobotę i niedzielę spędziłem po ok. 3 godziny na budowie. Obejrzałem ściany z zewnętrz i wewnątrz i normalnie szok - nie ma praktycznie 1m2 ściany gdzie nie byłoby ukruszenia bloczków lub mniejszej lub większej szczeliny w spoinie pionowej. Nie wspominam już o kilku dziurach na przelot (mniej więcej 2cm) pomiędzy bloczkami. Ręce opadają. Zarówno właściciel firmy budowlanej jak i mój kierownik budowy zapewniają, że można to załatać zaprawą murarską ...
  3. Dom mały ale własny

    Wczoraj pod wieczór rozmawiałem z kierbudem - wysłałem mu zdjęcia ścian i jakoś mnie uspokoił. Powiedział, że był na miejscu, widział i nie ma zastrzeżeń.
    1/ dziury pomiędzy ceramiką - wypełni się zaprawą lub pianką,
    2/ popękana ceramika w ścianach - w jego opinii nie ma problemu bo i tak sprawę izolacji cieplnej załatwia styropian. Ściana ma funkcję wyłącznie konstrukcyjną.
    Niemniej jednak wciąż niepokoi mnie to wykonanie ścian.
  4. Dom mały ale własny

    Wczoraj zadzwonił do mnie kierbud z informacją, że dziś pojawi się na budowie ponieważ jest jakiś "problem" ze zbrojeniem. Jak ja uwielbiam to sformułowanie "jest problem z ...". Przy okazji poprosiłem, aby zerknął na dotychczasowe wykonanie fundamentów:
    1/ pęknięcia na styku beton-ściana fundamentowa,
    2/ przygotowanie izolacji poziomej fundamentów
    3/ opaska żwirowa wokół domu
    4/ popękaną ceramikę (ustalenie co z uszkodzonymi ...

    Updated 26-09-2019 at 16:01 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom mały ale własny

    Wczoraj pojechałem na budowę sprawdzić czy może izolacja pozioma została zrobiona (pogoda była idealna) a jako, że nic nie drgnęło od niedzieli, to obejrzałem sobie dokładniej palety i oto takie "cuda" zastałem . Ciekawe ile takich znajduje się w środku i jak "zagospodaruje" je ekipa budowlana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190923_145141.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	435081 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190923_145222.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	435082

    O ile ściany parteru jeszcze jestem w stanie obejrzeć i zweryfikować ...
Strona 1 z 2