dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dziennik Alicjanki

    MARZEC (instalacje):
    Hydraulika znalazłam z polecenia. Wysłałam mu rzut poziomy domu, z wielkościami pomieszczeń i z zaznaczeniem które pomieszczenia mają być czym ogrzewane, a także obliczenia z projektu dotyczące zapotrzebowania cieplnego, przewidywaną wysokość pomieszczeń, technologię postawienia ścian. W grę wchodziły dwa warianty: ogrzewanie podłogowe - wodne w całym domu (oczywiście bez pomieszczenia gosp, spiżarni i garażu), lub też system mieszany, tzn grzejniki ...
  2. Dziennik Beaty

    A, ha zapomiałam dodać, że mam 136m2 powierzchni użytkowej. Dom jest z użytkowym poddaszem

    Jest 10 maja, właśnie zalali nam pierwszą podłogę na parterze domu. Zostawili tylko pal w kuchni na którym wybudował sobie gniazdko ptaszek, małe się już wylęgły. Murarze mówili, żeby nie ruszać ptaszków, bo gniazdko w domu to na szczęście, a gdy małe się wyklują, wtedy gniazdko sie przeniesie na dwór.
    13 maja wywiercili nam studnię, wyszło 17,5 m w głąb, ...
  3. Dziennik Beaty

    jest stan surowy otwarty.
    Nie bedę pisała jak było wcześniej, bo na samą myśl problemów z załatwianiem przyłączy i stanu naszej działki,padam z bezsilności.
    Sama budowa przebiegała super. Mieliśmy fundamenty wykopane w maju 2001r. i zamierzaliśmy skończyć budowę do końca 2001r. Ponieważ odmówili nam przyłączy ee, przełożyliśmy koniec budowy do 2002r. Fundamenty mieliśmy zkończone w czewcu, przyjechał kuzyn mury postawił do sirpnia-silikat.Po więźbę ...
  4. Dziennik "Wiarusa"

    A było to tak: jest stan surowy otwarty, początek Marca 2002 roku :
    04.03.
    Wszedł elektryk i zaczeło się ..... ,moje kochanie chce fantazyjnie i wymyślnie ja praktycznie.
    Poddasze to była pestka, 3 gniazdka i lampa centralnie na suficiew każdym pokoju.Tylko w jednym pokoju zaznaczyłem gniazdko pod oknem i elektryk się pytł czygniazdko będzie mocowane do ściany czy do grzejnika :smile: .Na poddaszu wyszło 26 punktów(byłem zdziwioony że tak mało) , na parterze ...
  5. Dziennik Majki

    Powinno raczej być - pamiętnik.
    1993r. - jest działka po dziadkach, przeprowadzamy postępowanie spadkowe, spłacamy innych spadkobierców - mamy 54 ary rolno - budowlane z chałupą murowano-drewnianą. Pierwsza próba /zakończona niepowodzeniem/ przebudowy istniejącego budynku.Brak zgody architektury - za blisko drogi.
    Szukamy projektu - wtedy mniejsze możliwości /brak internetu/, ale mamy krakowski Agrobisp i rózne małe pracownie. Wybieramy wkońcu projekt małego biura ...