dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Pierwszy (nie)Wielki

Więźbowe tuż, tuż...

Oceń ten wpis
Nasza budowa rwie z kopyta... Tak szybko, że czasem mam wrażenie, że nie wszystko zdążę skontrolować albo przegapię okazję na wprowadzenie jakichś zmian...
Dziś nasza chatka coraz bardziej przypomina dom - nie jest to już tylko "mały klocek na piasku"
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0711.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	249935Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03852.jpg
Wyświetleń:	288
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	249936Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03862.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	249937

Ja natomiast wszelkie wolne chwile wykorzystuję na projektowanie wnętrz.
A oto i moja kuchnia - biegam z ołówkiem i próbuję ogarnąć moje marzenia
Poza tym te gołe pomieszczenia są wciąż takie małe...
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC03855.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	249943
Jutro będę w studiu kuchennym, mam nadzieję, że projekt mnie powali i będzie się czym pochwalić.
Ostatnie 2 tygodnie upłynęły pod znakiem płytek i podłóg.
Planujemy ogrzewanie podłogowe, więc miała być deska trójwarstwowa, bo niestety, płytki w salonie to nie moja bajka... Ale te deski! Jak ładne, to drogie jak cholera, a jak tańsze, to mur-beton w klepce... A klepki "nie zniese"!
Po odwiedzeniu wszystkich możliwych handlarzy podłogami w Toruniu doszłam do jednego wniosku: to, co wygląda na świetną deskę, okazuje się panelem, a większość desek trójwarstwowych wygląda niestety, jak tanie panele. Plastikowo i tandetnie...
Zatem powoli skłaniam się ku panelom przystosowanym do ogrzewania podłogowego. Taniej i ładniej
Projekt łazienki mamy poukładany. Zakochałam się w kolekcji Berlin Tempelhof Zienia (Tubądzin), a w zasadzie w kobiecie o imieniu Marylin. Zamierzam "wsadzić ją pod prysznic"
Ponieważ nasza łazienka ma bez mała 8 m2, zatem Zień będzie tylko pod prysznicem tj. w kabinie prysznicowej. Cała reszta też będzie szarą betonową płytką, ale zakupioną gdzie indziej...
Do tej surowości dołożymy 2 lustra w starych srebrnych lub złotych ramach i kryształkowy żyrandol. Ot, taka wisienka na tort


Generalnie z płytkami też wyszedł paradoks. Te, które mi się podobają, są tańsze w Warszawie, niż w Toruniu. Gres z NordCeranu jest 3 razy tańszy - w Platformie w W-wie 38 zł za metr, w Toronto 113 zł za metr. A mówią, że stolica droga!

Updated 21-03-2014 at 18:10 by ditomasso

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Izolda69
    Kurcze gonicie z budową na "rekord świata", ale cudownie pewnie zechcecie jeszcze w tym roku wprowadzić się
    my też marzymy o tym by grudniowe święta spędzić w nowym domku
  2. Avatar ditomasso
    Taka technologia... W umowie mamy zapisane 75 dni na wykonanie domu w stanie deweloperskim podwyższonym, czyli do wykończenia wewnątrz... Rekord mieli 38 dni. W zasadzie wszystko zależy od warunków pogodowych, a tegoroczna zima była... a w zasadzie jej nie było
    Tak, myślę że Wigilia będzie w nowym domu. Lato dajemy sobie na wykończenie. A ogrodem zajmiemy się za rok...
  3. Avatar expo
    Macie taki piękny widok na łąki z wielkiego tarasu że ogród w zasadzie nie potrzebny
  4. Avatar expo
    w poniedziałek zaczynamy kryć dach oraz ocieplać ściany. We wtorek okna, drzwi, rolety.. Od poniedziałku poprosze więcej zdjęc Inwestorze
  5. Avatar expo
    Jeśli pogoda pozwoli to we środe tynkujemy domy w Brąchnowie i na C.B.
    Inwestorzy wybrali delikatny eqri. Wpadnijcie zobaczyć czy sie Wam ten kolor podoba
  6. Avatar ditomasso
    No miło drogiego Developera powitać!
    Będę dzwonić z rana, bo mam pewne zmiany do skonsultowania.
    Chcemy zrezygnować z dwóch cokołów wokół drzwi wejściowych, aby ściana była prosta (nie z murków przy schodach, tylko tych cokołów biegnących wzdłuż drzwi po ścianach do góry). Ponadto myślimy o dwóch pergolach...
    Zdjęcia wrzucamy na bieżąco.
    Pozdrawiam