dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bentul

Dziennik budowy Bentula

Oceń ten wpis
Kilka uwag dotyczących wyborów, które poczyniłem do tej pory.
Ponieważ moja działka jest dość duża (1424m2) więc dom parterowy. Niestety nie jest korzystnie położona względem kierunków geograficznych (wjazd od południa), stąd kilka istotnych zmian w projekcie. M. in. przeniesienie kuchni na stronę północną, zmiana wielkości i położenia okien (duże okna od południa, tylko dwa małe okna od północy). Problemem mojej działki jest też jej ukształtowanie (ale problemem technicznym, bo działki ze spadkiem bardzo mi się podobają).
Ogrzewanie jakie wybrałem to piec na paliwo stałe (na gaz mam alergię :wink: ), a konkretnie na pellety, ekogroszek i drewno (na razie myślę o tym z firmy KOSTRZEWA lub KLIMOSZ - ten drugi jest dodatkowo na owies ale nie ma elektrycznej zapalarki). Dlatego też w projekcie powiększyłem kotłownię. Co do ew. braku prądu uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest agregat (odpowiednio zaprojektowana sieć elektr. pod to urządzenie). Kombinowanie z przystosowywaniem instalacji pod ciepło rozchodzące się grawitacyjnie nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych instalacji, szczególnie jeśli ma być ogrzewanie podłogowe (u mnie w większości pomieszczeń będzie).
Wentylacja jaką wybrałem, to wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem (np. DOSPEL Economic 300 II WATER lub STORKAIR 300-G90 lub G91) z możliwością podłączenia w przyszości do GWC (powstają nowe rozwiązania, np. GWC z glikolem, które pewnie się rozpowszechnią np. za sprawą Dospela o czym poinformował mnie Kamil lub GWC płytowe np. firmy Pro-Vent). Generalnie powodem jest próba osiągnięcia jak największej energooszczędności (ale oczywiście w granicach rozsądku :D ), stąd m.in. powiększenie ociepleń na wszystkich przegrodach. Kominek będzie używany tylko okazjonalnie, choć będzie z DGP (w razie czego).
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum