dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Syn, drzewa i dom = Zx100

W końcu dojrzałem do budowy domu na mazowieckiej ziemi, lokalizacja wśród sadów bardzo mi na razie odpowiada. Od 04.2014 rozpocząłem działania aby plan zrealizować.

Planuję mały, prosty parterowy dom, ma być dobry dla mojej rodziny i portfela, mam następujące założenia :

- płyta fundamentowa ( 10 cm XPS pod i na tym 10 cm EPS + wylewka z ogrzewaniem podłogowym )
- ściany to ceramika + 20 cm
- stropodach + dużo izolacji
- pompa ciepła / wentylacja mechaniczna

Działka przy drodze asfaltowej, wjazd od północy, wodociąg już jest, prąd jak dobrze pójdzie będzie w ciągu 2 miesięcy, na kanalizację i gaz nie ma szans, więc będzie szambo.
Do założeń na razie się nie przywiązuję bo człowiek uczy się całe życie i zawsze ktoś lub coś może zmienić założenia.
W tym momencie czekam na warunki zabudowy, i dopiero wtedy okaże się jaki projekt będzie budowany

Na razie działka wygląda tak

  1. Płyta fundamentowa - wykonana

    Dziś został zakończony etap związany z fundamentami, ekipa z firmy Brinkmann Consulting po 2 tygodniach wykonała płyty fundamentowe. Są to 2 oddzielne płyty :

    - płyta pod garaż nie posiada izolacji pod betonem, garaż będzie nieogrzewany i oddzielony od części mieszkalnej

    - płyta pod domem posiada izolację z 10 cm XPS, i dodatkowo na płycie bedzie 10 cm EPS i wylewki z ogrzewaniem podłogowym

    Obie części posiadają przepusty, drenaż, uziemienie i
    ...
  2. Płyta fundamentowa - ciąg dalszy

    Pomimo problemów z piachem, geodetą i awarią zagęszczarki to co widzę na placu budowy powoli zaczyna przypominać płytę fundamentową. Dziś ustaliłem gdzie mają być dodatkowe przepusty, w przyszłym tygodniu ma pojawić się szambo a w czwartek ma zostać wylany beton. Pogoda w przyszłym tygodniu ma się pogorszyć, na spadek temperatur przygotowałem się kupując 2 plandeki i styropian, który póżniej położę pod wylewki.


    ...

    Updated 08-12-2015 at 18:01 by PaRa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Oczekiwanie na pozwolenie

    W czasie gdy biegnie 30 dniowy termin po upływie którego uprawomocni się moje pozwolenie na budowę, ciągle staram się czytać dzienniki budowy i zdobywać wiedzę na temat moich koncepcji.

    W tym momencie rzut mojego domu wyglada tak :



    I mapka



    Miał być mały skromny domek a wyszło jak zwykle, powierzchnia ...
  4. Formalności - ostatnia prosta

    Dziś dostarczyłem ostatni papierek w urzędzie i jak dobrze pójdzie to 28.10.2015 otrzymam pozwolenie na budowę. Nie bardzo wierzę że pójdzie tak łatwo, bo decyzję o budowie podjęliśmy 04.2014 więc minęło już ponad 1,5 roku.
    Na razie nie wbiłem jeszcze łopaty w ziemię a wydałem już prawie 15 tyś.

    Suma 14 139 zł
    ...
  5. Zmiana projektu i formalności ciąg dalszy

    Stan na dzień dzisiejszy:

    - otrzymałem warunki zabudowy, i mam możliwość zbudowania domu z płaskim dachem

    - możliwość budowy domu z dachem o koncie nachylenia od 0 do 45 stopni sprawiło że kupiłem projekt Zx100 z pracowni Z500

    - projekt jest w adaptacji, dokonałem kilku zmian, mam zamiar złożyć w tym miesiącu dokumenty i czekać na pozwolenie na budowę

    - wykonałem badanie gruntu

    - odebrałem mapę do celów ...

    Updated 26-09-2015 at 21:07 by PaRa

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2