dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wjaz

  1. Mój osierocony blog :( :(

    Wiosna 2012


    Jesteśmy właścicielami ponurej, zimnej dziury na wsi, do której dojeżdża się błotnistą drogą. Dookoła domu grząsko. Nawet wydawałoby się solidne trawiaste podłoże jest nasiąknięte wodą i ugina się pod stopami.


    Ciemność i smutek

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: błoto, ciemność, dół, smutek, woda Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Kominek !

    O mamo!
    Przyjeżdżam dzisiaj na budowę, a tam stoi cudny - CUDNY kominek!
    To dopiero jego pierwszy dzień, więc pozwólcie że się trochę poegzaltuję, bo mam niewiele okazji

    Kamień jest po prostu genialny!

    Faktura (antykowany płomieniowany)



    Kolor:

    ...

    Updated 30-09-2014 at 10:42 by wjaz (informacja o nieaktywnym linku)

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Ilustrowany dziennik budowy

    Violka właśnie poinformowała mnie, że jutro lub pojutrze kurier przywiezie wyposażenie łazienek.
    W tym grzejniki drabinkowe...

    Grzejniki drabinkowe... ?



    Nagle ścierpła mi skóra na grzbiecie, bo zdałem sobie sprawę, że robiąc podłogówkę nie zrobiliśmy pętli i podejść do "drabinek" w łazienkach.
    Rzuciłem się do Picasy, żeby sprawdzić to na fotkach, ale zdjęcia niestety potwierdziły moje przypuszczenia ...
  4. Moja walka z zieloną więźbą

    Przygotowując się do budowy zapomniałem, że część więźby będzie widoczna po zabudowie poddasza.
    Kupiłem więc więźbę z surowego drewna, w gustownym zielonym kolorze.

    Voila:



    Stałem pod tą więźbą i drapałem się po głowie – co z tym teraz zrobić …?
    Na początku próbowałem to pomalować. Wypróbowałem ...
  5. Ilustrowany dziennik budowy

    Dla pamięci:

    Lista błędów ze stanu surowego:

    1. Brak dylatacji dachu - już zrobiona
    2. Trzy nadproża wylane 15cm za nisko - już podcięte
    3. Dziwna nierówność więźby: na długości domu (18 metrów) odległość od stropu do płatwi zwiększa się o 10 cm. Z tego 5 cm wynika z nierówności stropu, a kolejne 5 cm z nierówności płatwi (krzywa belka). Łącznie wychodzi 10 cm - częściowo wyrównane wylewką, ale krzywizny belki nie da się ...
Strona 1 z 4