dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Agusia i Marco

Dziennik Agusi & MARCO

Oceń ten wpis
A teraz trochę z innej beczki :

Rynienki betonowe na początku piękne a po pół roku zaczęły czarnieć (zaśniedziałe)



Już nie tak piękne jak były nowe a kosztowały sztuka 100 zł



resztę opiszę jak wrócę z szkoły pa pa




Uwaga: iglak zaniedbany nie formowany potrafi zaskoczyć swoją wysokością.



To jest ten sam gatunek iglaka - uformowany.



A tu moja nowa sadzonka ucięta z wierzchołka iglaka



Druga sadzonka -- sadzona w lecie się przyjeła zaraz to można zaobserwować
wystarczy poczekać na deszcz.Jak grzyby rosna na deszczu tak i wszystko wkoło puszcza nowe pędy, listki, odgałęzienia.




A to już sam tzw. matczyny iglak --dużo razy z niego rozmnożyłam małe (te powyższe też od niego)



Ten kwiat (za czasów rodziców) nazwałam go BABA bo ma szerokie liście i jest znakomitym domem dla wszystkich ślimaków. Ciągnie do niego pełno ślimaków
a po deszczu idzie się na nich przewrócić nawet.

DOBRA RADA : Co ciekawe zauważyłam że ślimaki mają tak silną substancję w sobie że jak się takiego rozdepnie nogą nie chcąco to ta substancja potrafi wyżłobić dziury wielkości skorupki w betonie . Na chodniku nie było żadnej dziurki aby mogła się wykruszyć -przy moim ciągłym obserwowaniu ku zdziwieniu zauważyłam właśnie taki fakt. Dlatego wszystkie owe me BABY wylądowały za płot .



Owe me BABY przełożyłam miedzy kamienie : mam utrapienie iglaki mam na płocie co sprzyja obcym pieskom do pod siki wania póki co płot będzie robiony na końcu jak dom bedzie skończony. Więc zrobiłam pagórek lekki aby minimum oddzielić od drogi bo jakby mogli ludzie to by po płocie chodzili i jeździli traktorami, kombajnami a wina taka że nikt lat kilkanaście wcześniej nie przewidział drogi dojazdowej a co dopiero zamieszkałej. Droga tak wąska nie całe 3 metry przeszkadza wszystkim tym co chcą sie budować, tym co chcą kombajnem przejechać .Gdzie Ci ludzie mieli głowę jak parcelowali pierwsze działki to ja nie wiem .Ja sobie poradzę założę włókninę miedzy BABY i kamienie
a dalej już palcem nie kiwnę -zbyt duży kawałek do plewienia.

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum