dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Dom mały ale własny

Wczoraj wybrałem się na budowę i, zgodnie z informacją od właściciela firmy budowalnej, zalany został beton na piętrze. Czyli teraz ok. 2 tygodnie czekamy i zacznie powstawać dach. Jeśli się uda, to do połowy grudnia SSO będzie gotowy. Taki mały, mikołajkowy prezent.
    Ze spraw przyszłościowych – do końca listopada chcę już wybrać dostawcę i uzgodnić termin montażu okien. Do tego znajomy znajomego ma firmę, która oferuje sprzedaż i montaż rekuperacji i pomp ciepła ...
  2. Kabiny prysznicowe na wymiar Rzeszów, Lustra, balustrady drzwi i zabudowy szklane

Oferujemy [URL="https://www.glasscomplex.pl/uslugi"]kabiny prysznicowe na wymiar Rzeszów[/URL] i okolice w każdej możliwej konfiguracji, na dowolny wymiar. Są to kabiny we wnękach, obejmujące skosy na poddaszach, montowane częsciowo na wannie. Z systemami otwieranymi, przesuwnymi bądź ściankami działowymi typu walk-in. Bazujemy na markowych okuciach w kilku wariantach kolorystycznych takich jak, chrom, stal szczotkowana, postarzane złoto czy czarna anoda. Kabiny prysznicowe ...
  3. Kochanie, obniżmy temperaturę dla oszczędności. Ile oszczędzimy?

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    1stopien w górę to o około 7% większe zużycie energii.
    Jak to wyliczyłeś?

U mnie przy WM ze sprawnością 80% i 150m3/h wychodzi
    Przy -20/+22 mam EUco+w=19,82kWh/m2/r
    Przy -20/+23 mam EUco+w=23,12kWh/m2/r
    Czyli 17% więcej kWh przy zmianie o 1*

Przy WG również 150m3/h wyszłoby
    Przy -20/+22 mam EUco+w=53,05kWh/m2/r
    Przy -20/+23 mam EUco+w=59,45kWh/m2/r
    czyli 12%.
  4. Osiedle Akacja - opinie

Dzień dobry, analizuję zakup mieszkania na Osiedlu Akacja w Pruszkowie https://soffia.eu/willa-akacja. Czy ktoś ma jakieś opinie? Może jakaś podpowiedź na co zwrócić uwagę?
  5. Dom mały ale własny

Wczoraj, po prawie godzinnym spotkaniu na budowie, udało się uzgodnić sposób wykonania modyfikacji (schody drewniane zamiast betonowych, ścianka działowa kuchnia-salon, itp.). No i miła niespodzianka po przyjeździe na budowę - dziury i większe ukruszenia zatkane pianką.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191029.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	436491

Planowo - do końca października wykonanie ścian nośnych na piętrze, pierwszy tydzień listopada zalanie betonem i w połowie listopada zacznie (?) powstawać dach.

Updated 30-10-2019 at 09:12 by Kalic

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum