dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. pierwszy wpis......

    Witam. Już od dawna nosiłam się z zamiarem założenia dziennika, nigdy jednak
    (zwłaszcza w trakcie budowy) nie było na to czasu. Teraz jednak pojawia się wiele pytań i wątpliwości więc mam nadzieję skorzystać z forum. Historia domu jest krótka: marzec - szybka decyzja że budujemy, kwiecień maj: projekt w moim wykonaniu, instalacje mąż, konstrukcja koleżanka, czerwiec: pozwolenie na budowę, lipiec: start z budową, listopad: koniec budowy - stan surowy, okna zabite deskami ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: indywidualny, mały dom Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Na co komu rekuperator (cz. 2)

    W poprzednim odcinku opisałem, dlaczego instalacja reku kompletnie się nie opłaca. Oczywiście w rzeczywistości obraz nie jest taki czarno-biały i w zależności od konkretnych uwarunkowań. Jeżeli zaoszczędzimy kilka tys. zł na kominach, zrobimy instalację nieco taniej (bo mamy dom, gdzie można to zrobić prosto i tanio, zamontujemy tańszy rekuperator itp.) możemy wyjść na zero lub nawet na lekki plus. Jednak podejmowanie wysiłków (szukanie wykonawcy, negocjacje umowy, pilnowanie) ...
  3. Po przerwie...

    Witam Wszystkich po przerwie

    Troszkę zaniedbałam mój Haroldowy dziennik, ale to wszystko z braku czasu Dobrze, że już za chwile zima, to będzie można odsapnąć.
    Uzupełniam relację foto z naszej budowy. W zalączeniu zdjęcia dachu, drzwi (już po zamontowaniu). Przygotowaliśmy wstępnie nasyp pod taras. Na wiosnę będziemy go wykładać kostką. Brak jeszcze schodów do domku, one również będa z kostki. Do tej pory położyliśmy już instalację elektryczną, ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-0C922095-667226-480.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	3,2 KB
ID:	228321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-27C24A7D-520809-480.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	2,6 KB
ID:	228323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2-3FDE41FA-787614-480.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	228324   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4-779C98D6-651168-480.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	23,2 KB
ID:	228325   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4-99433872-745014-480.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	228326  

  4. koniec budowy - odbiór budynku !

    dzisiaj otrzymaliśmy informację ,że nasz dom stał się pełnoprawnym domem a nie budową !!
    budynek został odebrany !
    trochę tego było - zaczęliśmy od barierek na balkonie - koniecznie trzeba było je zrobić barierki , bo bez nich nie odbiorą budynku - ze względów bezpieczeństwa - robią zdjęcia i nie da się tego ukryć

    potem :
    - oryginał dziennika budowy
    - oświadczenie kierownika budowy o:
    zgodności wykonania budowanego domu z projektem budowlanym i warunkami
    ...
  5. Anulka z garażem z HB Studio

    Zapraszam wszystkich zainteresowanych dziennikiem budowy na nową stronę (nowy post), nie tylko moim zdaniem dziennik wygląda lepiej w nowym miejscu. Wielu użytkowników przenosi swój dziennik z blogu.

    forum.muratordom.pl/showthread.php?221625-Dziennik-budowy-Anulka-z-gara%C5%BCem-z-HB-Studio

    Updated 03-12-2013 at 19:32 by anula81

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum