dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Dzieci udało się spacyfikować więc można spokojnie dalej opisywać ...
    ze styropianami nie szło tak lekko jak się tego spodziewałem. Pionowe były klejone na kleju do styropianu (w pianie) i problemem był to że nie zawsze taki styropian chciał stać równo, a w szczególności jak był wietrzny dzień zanim klej złapał to troszkę "patronek Polskich piłkarzy" poleciało w przestrzeń. ostatecznie z pomocą kantówek 200x200 jakoś poradziłem sobie z tymi problemami.
    ...
  2. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Może dziś się uda, bo wczorajsze próby wstawienia wpisu spełzły na niczym, gdy po trzecim napisanym poście po raz kolejny przypadkowo zamknąłem okno przeglądarki. Wtedy powiedziałem sobie dość, to nie jest dzień na wstawianie postów ale mam nadzieje że teraz poleci...
    Zaczęło się tak: dzień przed przyjazdem koparki na działkę zawitała Ekipa Geodetów i wytyczyli budynek.
    wszystko odbyło się sprawnie paliki na ławy geodezyjne były przygotowane i zastrugane
    ...
  3. Dom na piasku Z162 GLv2

    Cytat Napisał bundes Zobacz post
    Witajcie,
    Po wielu miesiącach przeglądania forum postanowiłem włączyć się bardziej aktywnie i opisywać naszą "drogę do marzeń"...
    Nasze zmagania rozpoczęły się już sporo lat temu od poszukiwań działki. ehh to był czas... co przychodziła wiosna jeździliśmy i oglądaliśmy działki w okolicach Bielska-Białej. W sumie to przez 5 lat poszukiwaliśmy w różnych lokalizacjach zaczynając od strony Żywca i okolic, przez Rudzicę, Czechowice, Kozy,Pisarzowice...
    ...
  4. Dom pasywny w Gdyni

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Co nieco o architektach.

    Mam swoje na temat architektów, a wynika ono wprost z moich doświadczeń i kontaktów z nimi.

    Pracownie architektoniczne mogą stworzyć dowolny projekt i każdy projektant Ci to powie. Ale: każdy ma swój styl, wypracowane przez lata podejście do inwestycji, zdanie nt systemów grzewczych itd itp. Architekt jest twardo stąpającym po ziemi inżynierem, a jednocześnie artystą, któremu czasem coś odbija. Nie piszę tego złośliwie,
    ...
  5. Dom pasywny w Gdyni - koncepcja

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Parterówka parterówce nierówna.

    Można łatwo przekombinować projekt, jeśli się nie zna kierunku podążania. Jest tym trochę jak przycinaniem drzewek bonsai - wizję całości trzeba mieć PRZED przejściem do detali, a te z kolei są kluczowe w późniejszym codziennym użytkowaniu domu.

    Założenia wstępne:
    - parterowy dom z nieużytkowym poddaszem
    - podpiwniczony, z powodu pochyłości działki - w piwnicy miałby być garaż, a wjazd do
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: koncepcja, pasywny Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum