dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

oorbus

oorbusiowy dziennik zmagań z materią budowlaną

Oceń ten wpis
Witam, dawno już nie pisałem do dziennika, a dzieje się oj dzieje!
Dostaję regularne raporty z pola walki, jako że wciąż „kibluję” w Rydze.
W międzyczasie moja kochana żona awansowała do stanowiska koordynatora budowy, ( bo posada kierownika jest już okupowana :wink: )
Tak, więc murarze podciągnęli piętro, został wylany wieniec. Okazało się jednocześnie, że różnica na stropie w poziomie wynosi 7cm!. Ja się tam przeraziłem ( jery chatę mamy na ruchomych piaskach, czy co?) Na szczęście Pan kierownik stwierdził: Spoko, to jeszcze nie tragedia. Tak czy siak trzeba dalej piać w górę.
Po murarzach przyszła ekipa postawić konstrukcję dachową. Dość się uwinęli ( dach ma tylko 160m2 i jest prosty w budowie – dwuspadowy, żadnych udziwnień.
Ekipa cieślo-dekarska zrobiła sobie przerwę, aby chłopaki murarze mogli dokończyć kominy ponad dach- śliczny brązowy klinkier ( tak mówi moja żona). W tym tygodniu dach ma się pokryć cementówką Braasa. Zobaczymy.
Nie pisałem jeszcze w sprawie kosztów poniesionych przez nas w związku z budową. Nadrabiam więc zaległości:

1. działkę 1000m2 z rozpoczętą budową domku kupiliśmy za „jedyne”47 000 pln.
2. notariusz kosztował -3135,6 pln
3. kosztorys budowy-100 pln
4. kierownik – 1 rata- 400 pln
5. energetyka ( odnowienie umowy-tamta wygasła)- 448 pln

na budowę wzięliśmy kredyt w wysokości 130 000
tak, więc są jeszcze koszty bankowe.
6. koszty bankowe – 1750 pln.
7. ubezpieczenie kredytu- 240 pln.

Wyszło na to, że nic nie zbudowaliśmy, a już takie koszty.( ale tak ponoć jest).
Wreszcie przyszła kolej na konkrety:
8. pustaki - 3649,98 pln
9. beton + zbrojenia na wieniec – 1960 pln
10. konstrukcja dachowa + robocizna+położenie dachówki- ok. 9000 tys. ( jeszcze nie skończyli)
11. dachówka Braasa ( wszystko, co na dachu być powinno)-7277 pln


Ufff, to na razie tyle. Nie wiem jeszcze jak z tym klinkierem, ale dam cynk.


To by było na dzisiaj. Moja druga połówka obiecała przesłać zdjęcia. Nie mogę się doczekać. Wreszcie zobaczę nasz domekJ

hejka
oorbus
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum