dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Pomoc w budowie i doborze kominka i obudowy

Dzień Dobry Wszystkim użytkownikom forum

Dom jest jedno piętrowy kominek mam zamiar umieścić na pierwszym piętrze gdyż dół zamieszkują rodzice oni posiadają kominek tylko słabej jakości wykonania i jak to starsi ludzie nic w nim nie chcą zmieniać dla nich jest dobrze.

Pierwsze moje pytanie możliwość podpięcia kominka na piętrze, czy komi nie będzie za krótki od miejsca podłączenia i ciąg będzie odpowiedni, jest to stary komin w którym kiedyś był w piwnicy podpięty piec węglowy. Proszę także o porady jak zrobić podłączenie do takiego komina. Z tego co wyczytałem na forum wykuwa się dziurę i wmurowuje się przejściówkę pod kątem(jakim?) tylko nie wiem jaką proszę o jakieś modele. Na dole w piwnicy znajduje się wyczystka czy to wystarczy?

Wkład kominkowy będzie oddalony od tego komina o 2,7m w lini prostej wiem że należy zastosować lekki spad w stronę wkładu.
Wkład ma ogrzać 100m2 mieszkania metodą DGP i musi być zastosowana turbina gdyż układ pomieszczeń jest kiepski, będzie znajdował się w pomieszczeniu o powierzchni ok 25m2 do wkładu zastosuje doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Jedną z wtycznych co do wyboru wkładu jest jego „stałopalność”

Mój wybór to Tarnava 12kW może ma ktoś lepszą propozycje?
Bardziej skupiałem się na wyborach wkładów żeliwnych gdyż mam małe przekonanie co do stalowych z szamotami w środku-ale zawsze może się to zmienić.

Obudowa jaką chciałem zastosować miała być z płyt i tu jest też kilka pytań;
krzemowo wapienne
wermikulitowe
szamotowe
Skłaniam się do tych pierwszych z racji ceny i szybkości montażu a zarazem jego łatwości, są z tego co mi wiadomo nie pylące i nie potrzebują izolacji wełny mineralnej od środka, jak z akumulacją ciepła
Wermikulit nie wiem jak jest z pyleniem i czy da się go tynkować aby położyć farbe, jak z akumulacja ciepła

Proszę pomoc w wyborze jeśli chodzi o rodzaj uwzględniając DGP która najlepiej się spisze.

  1. Budowa kominka prośba o porady

    Witam Wszystkich
    Jestem nowym użytkownikiem chodź forum czytam od ponad roku.
    W tym roku zamierzam zbudować kominek i proszę o porady i sugestie
    Kominek będzie stał na piętrze jednopiętrowego domu do ogrzania będzie miał ok 100mkw jest to powierzchnia tylko tego mieszkania na piętrze. Mieszkanie określam jako średnio zaizolowane a nawet słabo.
    Zgodę kominiarza dostałem na zamontowanie kominka, w celu podłączenia zostanie wykorzystany stary komin do którego ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kominek budowa dgp Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum