dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Wentylacja mechaniczna jak socjalizm i dlaczego mówię nie.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Mirek_68 Zobacz post
    - nadmierną suchością bądź wilgotnością, nawilżacze itp
    Jak w sezonie grzewczym nie masz drastycznie przesuszonego powietrza, to WG u Ciebie nie działa.
    A rekuperacja może też odzyskiwać wilgoć (IMO nie warto na tym oszczędzać i wybierać rekuperatora bez odzysku wilgoci).

    Cytat Napisał Mirek_68 Zobacz post
    - regulacjami przepływów
    Bo możesz. Jak masz imprezę, to możesz sobie zwiększyć wydajność wentylacji nawet w bezwietrzne upały (w które WG nie działa
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: grawitacyjna, mechaniczna, opłaca, rekuperacja, wentylacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Nowoczesny dom z płaskim dachem - Kaskada N

    Witam Forumowiczów,

    Właśnie ruszamy z budową nowoczesnego domu piętrowego z płaskim dachem na bazie projeku Kaskada N zmienionego częściowo adaptacją.

    lokalizacja: Trójmiasto

    Założenia:

    posadowienie na ławach fundamentowych ; stropy lane ; ściany z betonu komórkowego
    Stropodach odwrócony / nieużytkowy.
    Ogrzewanie gazowe: podłogowe na parterze + podłogowe i grzejniki na piętrze
    Ocieplenie: 15cm ściany fundamentowe; ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	df989f24c8d8eb8bgen.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	429477   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	960969b341ad7931gen.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	429478   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1d599956d4c14c27gen.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	429479  
  3. Dzień 486. Aktualności

    Trochę nie nadążam z uzupełnianiem dziennika. Może nie dzieje się za dużo w samym domu, ale inne obowiązki wyczerpują mój czas...
    W głównej łazience już dawno podłączyłem sterowanie do szyby SmartGlass, tylko zapomniałem zaprezentować w dzienniku:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Juwiczówka1.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	427877

    W wiatrołapie zabrakło dedykowanego kabla zasilającego matę grzewczą. Tymczasowo sterowanie odbywało się ręcznie przez wtyczkę Jednak przydałoby się zrobić ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: rekuperacja, shelly, smartglass, sterownik, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dzień 350. Potyczki z Frapolem ciąg dalszy

    Przedwczoraj Wykonawca wentylacji ustalił z Producentem rekuperatora, że jednak przyjedzie do nas serwisant. Miałem tylko zadzwonić następnego dnia rano i ustalić pożądany przez nas termin. Zadzwoniłem, ale pracownik Producenta nie był gotów poczynić ze mną żadnych konkretnych ustaleń. Są w trakcie organizacji przyjazdu serwisanta i się odezwą. Wczoraj się nie odezwali, dzisiaj też nie. Moja cierpliwość wyczerpała się. Nie chcę takiego urządzenia, do którego Producent ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: brak ogrzewania, frapol, globaltech, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dzień 345. Zadowolony producent rekuperatora

    We wtorek był Wykonawca wentylacji i dokonał sprawdzenia działania. Wyszło jak u mnie, czyli w skrócie urządzenie nie grzeje domu. Po kolejnej wymianie korespondencji jeszcze raz przesłałem wnioski do Producenta:

    1. Ze względu na dużą energooszczędność domu nagrzewnica wtórna o mocy 4000 W wydaje się przewymiarowana.
    2. Rekuperator pracuje optymalnie (ma największy odzysk ciepła) przy najmniejszym przepływie powietrza.
    3. Wymuszanie prawie maksymalnego (ponad 90%) przepływu
    ...

    Updated 21-10-2018 at 22:21 by juwicz

    Tagi - katalog słów kluczowych: energooszczędność, frapol, onyx sky 800, rekuperacja, wentylacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 6