dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Dom mały ale własny

Sprawy powoli się klarują...problem drogi (mam nadzieję) w ciągu kilku dni się wyjaśni (trzymajcie kciuki ).
    Ustalenia z ekipą budującą (a raczej ich propozycje) są takie:
    stan SSO
    1/ mury fundamentowe wykonnane z bloczków betonowych
    2/ termoizolacja fundamentów - styropian EPS
    3/ materiał murów budynku - do wyboru Porotherm PW25 / PROFI lub Ytong (wstępnie wskazałem jednak Porotherm) - szczerze mówiąc na chwilę obecną nie mam pojęcia co wyjdzie ...
  2. Pozwolenie na budowę

Warunki zabudowy, które dzisiaj otrzymałem w ramach projektu przystań na wyspie:

Drodzy forumowicze,
    Tak jak pisałem w pierwszym wpisie mam warunki zabudowy. Główne punkty:

+ powierzchnia zabudowy do 32%
    + powierzchnia biologicznie czynna - minimum 35%
    + linia zabudowy: 7,0m południe, 5,0 od wschodniej granicy
    + budynek do 17,7 metra
    + dach dwuspadowy

Teraz przystępujemy do szukania biura architektonicznego!
  3. Dom bez odbioru w spadku

Witam,
    otrzymałam dom który nie jest jeszcze wykończony, parter już prawie zrobiony, piętro nie zaczęte ( na górze nie ma wylewek i rozprowadzonego ogrzewania). Chciałabym skończyć remont i uzyskać odbiór jednak kierownik budowy zmarł, a dziennik budowy znajdował się u niego. Gdzie powinnam się zgłosić, jakie kroki czynić żeby rozwiązać ten problem ? proszę o pomoc
  4. Ubywa wody w piecu gazowym

Dzień dobry,poszukuję odpowiedzi na mały problem ,który zauważyłam od niedawna. Mam kominek z płaszczem wodnym, gdy pale w kominku ubywa wody w piecu muszę zawsze uzupełniać wodę. Co się dzieje ? Byłabym wdzięczna za podpowiedź.
    PZDR
    Kasia
    Tagi - katalog słów kluczowych: kominek, piec c.o. Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Budowa Domu Prefabrykowanego ABAKON 2010 SE z garazem

Witam Serdecznie,

Postaram się poprowadzić dziennik budowy naszego przyszlego domu.

Krotkie wprowadzenie:
    W połowe 2018r kupiliśmy działkę 1000m na ktorej chcemy wybudowac dom oraz docelowo mieszkac. Nastepie zdecydowalismy sie na dom Prefabrykowany z Keramzytobetonu ze wzgledu na zalety tej technologii.
    Nastepnie w Sierpniu podpisalismy umowe z firma ABAKON z Bielska-Białej która wybuduje dom pod nazwa projektu ABAKON 2010 SE (link do strony z projektem ...