dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. KOPKI k. Wiązownej - przebudowa domu

    Dzień dobry,

    witam wszystkich serdecznie, trochę historii na początek:

    odziedziczyłem po mamie dom, który dzisiaj ma ok 10 lat. dom nigdy nie był zamieszkały, odwiedzany okazjonalnie latem. w tym momencie brakuje łazienek, kuchni, a góra to raczej SSZ. moim celem jest wykończenie wnętrza w 2020, zmiana / częściowa przebudowa elewacji oraz uporządkowanie terenu tak aby był maksymalnie prosty w utrzymaniu. jedną z większych prac będzie pewnie uregulowanie ...

    Updated 30-12-2019 at 13:54 by Santiago Kopki

    Tagi - katalog słów kluczowych: elewacja, ogrzewanie, przebudowa domu, staw Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Tanie ogrzewanie domu klimatyzatorem - harmonogram

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W innym wątku pisałem, że istotną wadą klimatyzatorów w porównaniu do PC "pełną gębą" jest brak programatora. Przynajmniej żadna z moich czterech klim nie potrafiła zmieniać z harmonogramu temperatur w ciągu doby i tylko jedno okienko grzania z jedną temperaturą daje się zaprogramować. Niby można włączyć, ustawić temperaturę i zapomnieć... Ale przecież można oszczędzać na prądzie spore kwoty przy G12 czy G13. I w sumie jest to tanie bo wystarczy Broadlink
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: harmonogram, klima, klimatyzator, ogrzewanie, oszczędzanie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RM3Gree.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	437885  
  3. Dzień 365. Sprawy zawieszone...

    1. PINB po analizie dokumentacji zgłosił brak oświadczenia geodety o budowie obiektu zgodnie z projektem. Dzisiaj dostarczyłem po interwencji u Wykonawcy. Ale nie wystarczy donieść dokumentu - trzeba jeszcze napisać pismo o dostarczeniu... echhh...
    2. Nie czekając na przyjazd elektryka odkręciłem puszkę w garderobie i już po chwili znalazłem kabel, który idzie do następnych gniazdek. Podłączyłem i już mam zasilanie w sypialni
    3. Pozostałe problemy elektryczne poczekają ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: elektryka, frapol, globaltech, ogrzewanie, pinb Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Dzień 330. Sterowanie ogrzewaniem? Bez automatyki budynkowej nie da się...

    W drugiej połowie września zaczęło być chłodniej na zewnątrz. I niestety wewnątrz również Coś musi być nie tak z wentylacją/rekuperatorem: mimo nastawienia temperatury zadanej na poziomie 22 czy 24 stopni przez całą noc temperatura w domu nie wzrosła nawet do 20. No to patrzę, jak pracuje rekuperator:
    • włącza grzałkę wtórną
    • wyłącza grzałkę wtórną przy 2 stopniach powyżej temperatury zadanej
    • włącza bypass, żeby szybciej schłodzić grzałkę (!)
    • wyłącza bypass
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: frapol, gobaltech, ogrzewanie, onyx sky 800, rekuperator Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. W pajęczynie rur ...

    Kiedy inni marzli szalując tarasy, elektrycy, hydraulicy i magicy od rekuperacji w ciepełku robili swoje
    Dzięki temu mamy już podłączoną bramę garażową, częściowo wyposażoną rozdzielnicę, wykonane instalacje: wodną, centralnego ogrzewania, odkurzacza, powietrza do kominka, odprowadzania skroplin z komina i rekuperacji.

    Najwięcej problemów było na kolizjach odkurzacza z rekuperacją i kanału do kominka z instalacją wody i C.O. Zamiast rury PCV wskazanej ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: emilia mała ii, instalacje, odkurzacz, ogrzewanie, rekuperacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał_kominkowy_1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	401401   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanał_kominkowy_2.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	401402   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_odkurzacz_1.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	401403   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_odkurzacz_2.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	401404   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku_odkurzacz_3.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	401405  

Strona 1 z 4