dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Ogródek

    Dzieci wyhopsane na wakacje do dziadków, więc jest okazja, by coś więcej samemu zrobić na budowie. Najpierw wyczyściliśmy wielkie, kolczaste krzaczory na końcu działki, a wczoraj zamówiliśmy caterpilara do wyrównania ziemi i przymierzamy się do założenia trawnika.

    Ponieważ w budżecie bida z nyndzą to nie bawimy się w profesjonalne ogrody. Może kiedyś będziemy coś więcej robić. Póki co 150 zł kosztowało wyrównanie całej ziemi, a drugie tyle poszatkowanie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogród, trawnik Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Wspólnymi siłami tworzymy nasz ogród marzeń

    Dom stoi... I od kilku tygodni nikt się nim już nie zajmuje.
    Nasza uwaga w każdej wolnej chwili ląduje w glebie Szpadel naszym najlepszym przyjacielem. Taki mamy fun z tego ogrodniczenia!
    Skarpa została wyrównana przez Męża Inwestora. Narobił się Chłop, ale efekt gładki.
    Plan jest taki, że od frontu domu ta skarpa będzie schodziła schodkowo - na trzech tarasach. A na "zakręcie" realizują się powoli trawiasto-iglaste inspiracje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0159 (2).jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	318136Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_20150522_215830.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	318137 ...

    Updated 22-05-2015 at 23:44 by ditomasso

    Tagi - katalog słów kluczowych: jałowiec blue arrow, kostrzewa glauca eliah blue, miskant, ogród, skarpa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Piwonie w ogrodzie

    Wracam do naszego ogrodu i roślinek
    Wklejam ku inspiracji kompozycje z piwonii i irysów czy też np. liliowców. Strasznie mi się spodobały i oczami wyobraźni widzę coś takiego u siebie pod orzechem Nasadzimy je w korze, zaraz przy linii z kostki - wzdłuż od pnia orzecha, do następnego drzewa - jabłonki.. Miejsce nie jest całkowicie zacienione, a jak nie ma jeszcze liści orzecha, to praktycznie w ogóle nie ma cienia, więc roślinki powinny dać radę.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogród, piwonia, piwonie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Trawy ozdobne w ogrodzie po zimie

    Pobojowisko traw ozdobnych po zimie. Wiem wiem, nie zdążyłam ich związać w takie fajne snopki, ale zima mnie po prostu zaskoczyła



    A tu już wiosenne przycinanie i wykładanie gazetami pod grys/żwir granitowy:

    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogród, trawy ozdobne, żwir Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Piękna zima!

    W zimie też było ładnie! Ogród bardzo się zmienił. Białe płyty Trawertynu na tarasie bardzo się zabrudziły, z resztą już w końcówce jesieni były dość przybrudzone od liści orzecha, którego mamy na ogrodzie... Już to gdzieś pisałam na forum, ale powtórze także tutaj - następnym razem zdecydowałabym się na inny kolor tych płyt, np. grigio (jasny szary) - niestety te białe brudzą się w tempie błyskawicznym, jakoś nie przemyśleliśmy tego Trudno No ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: libet trawertyn, ogród, sznaucer Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 3 z 5