dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Parterowy - kwadratowy

Witam !

Będąc biernym użytkownikiem forum, skrytym czytaczem (i parówkożercą) postanowiłem się ujawnić. Powód do tego jest prozaiczny - kupno działki i przygotowania do budowy domu (chcemy ruszyć jak najszybciej).
Zamysł budowy dojrzewał kilka lat, tzn. zawsze był w planach ale "później". Lata mijały a mityczne później się oddalało w czasie. W tym roku kupiliśmy działkę w okolicy, która nam bardzo odpowiadała, z drogą asfaltową przy granicy i częściowo zadrzewioną głównie samosiejkami sosny (2,5-3 m).

Jak wspomniałem zamysł budowy był wcześniej, nawet mieliśmy wybrany projekt - Ekonomiczny 4, ale...
w MPZP jest zapis kalenica główna równoległa do drogi (o wszystkim wiedzieliśmy przed zakupem działki i kupiliśmy ją świadomie). Działka ma kształt trapezu prostokątnego o szerokości 24 metrów, którego skośny bok jest równoległy do drogi. Niestety dom Ekonomiczny 4 nie zmieści się na działce. Na bazie projektu AR-33 stworzyłem własną wizję domu (czekam na uwagi). Gdy tylko geodeta uwinie się z mapą do planów projektowych spotykam się z architektem.

Projekt wygląda tak:


Założenia projektu i dlaczego tak a nie inaczej:
1. Dom posadowiony równolegle do drogi (po skosem do długich granic działki - trochę dziwnie, ale przy drodze wszystkie domy tak stoją).
2. Maksymalne wykorzystanie południowej strony świata.
3. Ściana frontowa ma tylko okno w łazience (może go nie będzie) i w kotłowni, gdyż obok stanie garaż wolnostojący.
4. Rodzina 2+1, więc 3 pokój jest mały: funkcja gościnny i jednocześnie biblioteka (mamy trochę książek).
5. Płyta fundamentowa.
6. Ściana silikat.
7. Poddasze nieużytkowe.
8. Ogrzewanie pompą ciepła + CWU
9. Wentylacja mechaniczna.
10. Dach dwuspadowy: blacha na rąbek stojący lub dachówka płaska.
11. Ściana pomiędzy salonem a kuchnią - jej długość jest dyskusyjna, po jednej stronie będzie lodówka wolnostojąca.
12. ...

Na początek to tyle

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy