dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom Prawie Pasywny - ekonomicznie

Witajcie,
przymierzam się do postów tu od ponad roku, kiedy zacząłem czytać i wdrażać się w te wszystkie tajniki budowy. Niestety wielu jest tu złych doradców i zamiast pomagać oskarżają o chęć sprzedaży czegokolwiek

W momencie zakupu działki plany nabrały coraz większego rozpędu, i przed kilkoma dniami otrzymałem warunki zagospodarowania terenu które pozwalają mi wybudować dość nietypowy dom z155 (piętrowy z dachem 30stopniowym)

Ale jest mam zielone światło, zakup projektu i jego adaptacja.

Co ciekawe, blogi prawdopodobnie będę*prowadził 2 lub 3, z prostej sprawy chciałbym się*podzielić swoimi doświadczeniami, bo teoretyków jest wielu, ja wynajęłam architekta, przy budowie będzie także audytor od takiego budownictwa.
Na pewno nie chce zwariować z PASYWNYM, chciałbym by był energooszczędny ale bliżej pasywnego stąd nazwałem ten projekt domem prawie pasywnym (www.prawiepasywny.pl) - strona póki co dopiero powstaje - bo jak wiadomo będzie to moje nowe hobby więc w miarę wolnego czasu i możliwości pojawiać się*będą posty. Myślę że najbardziej zainteresuje wszystkich filmowa dokumentacja - ale raczej bez komentarza ale na pewno będą moje przemyślenia (przemyślenia Pana Henia

Zapraszam do śledzenia - zapewne od 2015 ruszę z grubej rury ale już w tym roku na blogu opiszę wszelkie paperologiczne działania, tematy związane z działką i projektem...bo do tego też się z rok zabieraliśmy.

Pozdrawiam
Marcin

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy