dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ged

Dziennik Ged'a

Oceń ten wpis
Koszenie, koszenie, koszenie. Zimno, zimno, leje i leje. Najzimniejsza i najmokrzejsza wiosna jaką pamiętam. Czereśni będzie mało, jabłek wcale, gruszek trochę. Truskawki kwitną.

Tego lata robót budowlanych będzie tyle ile sam zrobię korzystając z zapasów materiałów zgromadzonych wcześniej. Obiecanego 0.5 Mzł nie udało się do końca zarobić, ale powstały 2 z 3 planowanych oddziałów firmy i powolutku zaczynają przynosić zyski. Zyski zabierają banki z których usług musiałem skorzystać gdy ostatnia ekipa kończąca dach zażyczyła sobie kwotę prawie 10 krotnie większą od planowanej. Taki to był ten nieszczęsny 2007/2008, skutki bumu budowlanego i ucieczkę ekip za "Kanał" odczuwam do dziś.

Odwiedziłem stolarza, a w zasadzie małą firmę stolarską. Okazało się, że robią tradycyjną dębową "kościelną" stolarkę! Ale mi się micha cieszyła, gdy w starych rozwalających się szopach zobaczyłem nowoczesne maszyny, a wśród nich gigantyczną frezarkę CNC ze stołem 3x2m! Co ciekawe - nikt nie potrafi zaprogramować ją do snycerki. Właściciel zaproponował współpracę, ja się zgodziłem i za jakiś czas zmusimy ją do produkcji meblowych, drzwiowych i okiennych arcydzieł. Przez lata marzyłem o takiej maszynie, a tu taka okazja!

Forum ... bardzo mi się to nowe nie podoba! Kiedyś zrobiłem kopię starego forum ( tego pierwszego - bo potem było drugie, a teraz jest trzecie ) planuję te kopie (ze zdjęciami) opublikować gdzieś w necie, aby 'nowi ' widzieli różnicę. Dziś nic na forum nie można znaleźć, jest taka masa chatowania typu "dzień dobry przyszłam się przywitać, pa, lecę powiedzieć to samo w kilkudziesięciu innych wątkach ", że nie chce się czytać. Starzy znajomi pokończyli budowy, mają inne problemy . Młodzi dyskutują o problemach które ja już mam za sobą. Dywagować o wyższości ceramiki nad komórkowcem, albo wełny nad styropianem, lub na odwrót - mi się nie chcę... starzeję się ?

Pomysły na automatyczną kosiarkę tworzą się w głowie, myśli krążą coraz szybciej - proporcjonalnie do ilości skoszonej trawy. Plan - inteligentna, samoucząca się maszyna, bez zakopanych kabli, bez losowania wybierania kierunku jazdy, bez konieczności nadzoru. Postawiona na dowolnym trawniku ma go skosić maksymalnie szybko, uwzględniając drzewa, krzewy i wszelkie inne przeszkody. Podoba mi się.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum