dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w Lesie

Dom w Lesie

Oceń ten wpis
To jeszcze raz ja, Jarek.P. Bo w tygodniu nie pisałem, bo byłem... no leniwy byłem, poza tym na budowę bez aparatu pojechałem, a tekst bez zdjęć jest... no nudny jest!

Z nowości - w warsztacie właściwie jeszcze tylko jakiejś podłogi brakuje i drzwi wewnętrznych i będzie można go traktować jako ukończony. Pojawiają się w nim np. gniazdka, te nietypowe:



Wyżej: gniazdko siłowe, czeka sobie na jakąś obrabiarkę większego kalibru, która kiedyś tam być może stanie. Niżej: gniazdkoszufelka od centralnego odkurzacza - taki fajny kombajnik, który jest normalnym gniazdkiem umożliwiającym podłączenie rury centralnego odkurzacza, a jednoczesnie po przesunięciu klapki w dół (czy też do góry nie pamiętam w tej chwili) zaczyna ssać tym kanałem od podłogi, np. wszystko to, co się miotłą tam podmiecie. W warsztacie myślę, że idealna sprawa

Za winklem jest wejście do piwniczki. Jeszcze bez futryny. A w piwniczce - ściany już nie z równiutkim tynkiem, a wyklejone styropianem i zaciągnięte klejem na siatce. Właśnie się zastanawiam, czy wyrównać to gładzią gipsową, czy wykleić jakimiś najtańszymi promocyjnymi płytkami.
Za to elegancka piwniczna oprawa oświetleniowa i kolejne siłowe gniazdko już są:






Jako przerywnik - ciekawostka.

Nasza ogólnobudowlana lodówka, dożywająca swych dni na naszej budowie jako lodówka zastępcza.
I jej zawartość, niezwykle mile mi się kojarząca, kiedy bowiem patrzę do wnętrza lodówki, lata młodości mi się przypominają, ów najpiękniejszy okres mojego życia, spędzony w Łodzi, w akademiku Politechniki Łódzkiej. I łezka w oku mi się kręci, co na to zdjęcie spojrzę...



Kolejna drobnostka, która jakoś nie mogła się doczekać realizacji - połączenie wylotu głównego pionu kanalizacyjnego z dachówką z kominkiem wentylacyjnym. Kiedyś pokazywałem smętnie zwisającą słoniową trąbę z tej dachówki, obecnie owa trąba jest już w należnym jej miejscu:



I wreszcie... hehe, dawno juz o szachcie instalacyjnym i o kablach nie było, prawda? No to proszę:



Zapewne forumowy skrypt utnie to zdjęcie z boku w jakimś idiotycznym miejscu, w każdym razie jest to sam szczyt szachtu, już na nieużytkowym poddaszu, gdzie szeroka pionowa drabina kablowa zmienia się w wąską drabinę rozprowadzającą przewody po płycie )OSB), która posłuży za podstawę montażową do np. osprzętu telewizji kablowej. Na zdjęciu widać jeszcze pionową drabinkę prowadząca wgłąb szachtu, wprost do racka serwerowego, narożnik jego kapelusza też tam w dole jest widoczny.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze