dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Budujemy Kadeta (Domoweklimaty.pl)

Konstrukcja stalowa dachu

Oceń ten wpis
Konstrukcja stalowa dachu
Jak pisalem wczesniej mialem problem z konstrukcja stalowa dachu. Przebrnalem przez ten problem (mam nadzieje) wiec pisze dla wszystkich zainteresowanych.
Po pierwsze- problem. Wyceniono mi kostrukcje stalowa. Probowalem w kilku firmach stalowych, ale niestety wszedzie (o dziwo) cena byla bardzo zblizona- pomiedzy 18.000 a 20.000 plus VAT. Cena oczywiscie zbijala mnie z nog, wiec szukalem dalej. W koncu w jednej z firm stalowych znalazl sie mily czlowiek ktory wytlumaczyl mi o co chodzi.
Po drugie- dlaczego tak drogo? Konstrukcja zaplanowana jest do zespawania z dwoch ceownikow (tak zeby po zespawaniu stanowily przekroj kwadratu o bokach 140x140). Ceowniki te maja byc tzw ekonomioczne (oczywiscie dla obnizenia kosztow). A ze ekonomia stoi czesem na glowie, niestety w Toruniu (mimo ze to miasto moze nie najwieksze ale znowu do malenkich nie nalezy) nikt nie ma ceownikow ekonomicznych na stanie, a sprowadzenie ze Slaska tylko dla mnie przedraza bardzo konstrukcje, wiec wszyscy proponuja konstrukcje z ceownikow normalnych.
Po trzecie-rozwiazanie problemu. W koncu jeden czlowiek zaproponowal mi banalnie proste rozwiazanie- "Przeciez sa gotowe profile kwadratowe o bokach 140x140x4, ktorymi mozna by zastapic te spawane. Taka konstrukcja bedzie kosztowac.... ok. 13.000. Tylko kto sie Panu zgodzi na taka zamiane bez obliczen?". No wiec ja szybko telefon do Kierownika- on mi odpowiada, ze musi miec kwit potwierdzajacy rownowaznosc. Wiec ja dzwonie do Domowych Klimatow, gdzie podano mi numer tel. do Pana Domulewicza (konstuktora naszego Kadeta). Po rozmowie telefonicznej (Pan slicznie zaciaga po "wschodniemu"), za 400 zl zgodzil sie zrobic taka ocene, ktora dzis dostalem i szczesliwy zamowilem konstrukcje z elementow gotowych. A Pan Domulewicz wytlumaczyl mi, ze "...kiedys Paniiie to bylooo inaczyyyj. Ceowniki ekonomiiiiczne byly taaaaanie, a profile gotowe drogiiie, wiec zrobilem tak zeby biliiilo taaaaniiiij". Poza tym powiedzial ze poczatkowo Kadet mial tylko konstrukcje drewniana, ale kilka osob scigalo ich za to ze dom "chodzi" i pekaja scianki gipsowe. Teraz przy konstrukcji stalowej problem tez zniknal.
Po czwart oszczednosc- wychodzi okolo 6000 po odliczeniu kosztow eksperyzy, co i tak bardzo sie oplaca. Polecam moja metode, choc moze w wiekszych miastach ceny stali a zwlaszcza dostepnosc ceownikow ekonomiczych jest wieksza, i problem ten nie istnieje.
Po piate (i najwazniejsze) mamy wylany strop (ktory wlasnie wysycha)!!! Bardzo sie ciesze
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze