dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Vafel

Taras ju? gotowy

Oceń ten wpis
Czas na kilka nowych fotek. Na początek gotowy już taras z bruku klinkierowego (fotki jeszcze sprzed nadejścia zimy, dlatego taras widać

Część zachodnia



Część południowa



Skarpa wyszła dość wysoka i stroma, więc pomimo, że dobrze poubijana, postanowiłem ją wzmocnić i zabezpieczyć przed rozmywaniem i zakupiłem geokratę, którą skwapliwie obłożyliśmy całą skarpę. Na zdjęciach geokrata jest w trakcie przysypywania ziemią, dlatego ją jeszcze widać. Generalnie, taka geokrata to nie jest tania rzecz, ale bardzo fajna - bezproblemowo się ją rozkłada, wystarczą do tego dwie osoby

Cały taras wraz z przywiezieniem ziemii i kamienia, usypaniem skarpy, ubiciem, ułożeniem palisad i bruku, zrobieniem schodów i pochylni przed kotłownią w sumie kosztował około 17 tys. zł. Poszło na niego około 30 m3 ziemii, 10 m3 grubego kamienia, kilka małych samochodów średniego i drobnego i drobniutkiego kamienia (jako podsypka pod bruk), a także ponad tydzień pracy ekipy z bobcatem, skoczkiem i półtonową ubijarką płytową. W sumie taras ma powierzchnię około 45 m2 i od strony zachodniej jest częściowo zadaszony
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Urtica
    Baaardzo porządny taras, też zamierzam się na taki w przyszłości. Chciałabym zapytać o schodek wejściowy z drugiej strony domu - czy też jest na podbudowie gruntowej? A ta wnęka bezpośrednio przed drzwiami - lana i zbrojona?
    Bardzo proszę o odpowiedź.
  2. Avatar Princesa
    Śliczny taras u nas też trzeba będzie podsypać ziemią, super to wygląda
  3. Avatar Vafel
    Przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale dawno tu nie zaglądałem i dopiero teraz zauważyłem komentarze.
    Schodek jest na podbudowie gruntowej (jak cały taras), a we wnęce jest normalnie zrobiony chudziak, styropian i wylewka (jak wewnątrz domu).