dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w lewkoniach AAnakondy

Kolory kolory a u?yteczno??, oto jest pytanie

Oceń ten wpis
Cały czas powraca temat elewacji i doboru kolorów. Sprawa wygląda o tyle poważnie, że nareszcie długo oczekiwana ekipa dekarzy wkroczyła na plac boju i nieuchronnie zbliża się pora podjęcia decyzji o okuciach i oknach.
Jak dotychczas podjęliśmy decyzję o wyborze cegły klinkierowej na kominy.
Kandydatów było dwóch Kosmo i ETNA. Po krótkich oględzinach na składzie ta druga wydaje się o niebo porządniejsza. Ostatecznie zakupiliśmy 600 szt pełnej etny. Cegła ta za cenę ponad 5 zł sztuka niestety też nie jest pozbawiona wad - każda jedna jest krzywa. No cóż takie mamy standardy



Nadeszła pora żeby ujawnić moje projekty. Powstawały długo. W zimowe wieczory. jeszcze zanim pozwolenie na budowę zostało złożone. Osobiści moim faworytem jest wariant 1. Od pierwszego wejrzenia zakochałam się w tych białych rynnach. Niestety dzisiaj panowie budowlańcy próbowali ostudzić mój zapał, tłumacząc jakie to nie praktyczne i jak się będzie brudzić. Może są wśród Was posiadacze białych rynien i doradzą czy drugi raz podjęli by się takiej samej decyzji?

Wariant 1 białe, białe i jeszcze raz białe



Biel pasu rynnowego nadaje lekkości dość masywnemu dachowi. A jasne ościeżnice i okna ożywiają i rozświetlają elewację.

wariant 2 ciemnobrązowe rynny i śnieżna biel okien



Jednolita kolorystyka dachu. Nieco bardziej praktycznie. ciągle obawę budzą biała brama garażowa i drzwi. Ciekawe ile czasu pochłonie ich szorowanie.


Wariant 3 ciemnobrązowy dach, brama, drzwi i białe okienice



Z punktu widzenia użyteczności w największy sposób przemawia do rozumu, niestety wrażenia estetyczne pozostawiają jakiś niedosyt...

Updated 19-04-2011 at 22:43 by AAnakonda

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Mona7
    Ja bym się nie zdecydowała na białe rynny jednak i tu popieram fachowców. Wydaje mi się, że bardzo się brudzą i wtedy to dopiero jest problem z estetyką a trudno je szorować. Poza tym jak się porysują gdzieś i brud się tam zagnieździ to już w ogóle problem.