dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mandragora

Mission completed

Oceń ten wpis
Plan na ten rok zrealizowany! Stan surowy otwarty skończony!

Wiecha jest...


...zatem napijmy się


Czas na, tradycyjne już, podsumowanie kosztów.

Piętro i dach (łącznie 69 tys. zł)
- robocina - 20 tys. zł
- więźba dachowa - 10 tys. zł
- dachówka, rynny, okna dachowe, akcesoria do dachu - ok. 31 tys. zł
- pozostałe wydatki (cement, cegła na ściany kolankowe, szczytowe i działowe, płyty OSB, inne) - 8 tys. zł

Całkowite dotychczasowe koszty budowy to prawie dokładnie 230 tys. zł, z czego 20 tys. zł to koszty przygotowawcze (geodeta, geolog, projekt, przyłącza, droga dojazdowa, blaszak, itp.). Same roboty budowlane to 210 tys. zł. Łącznie z piwnicą 1 m2 wyszedł 750 zł.

Teraz, zgodnie ze starą zasadą, pozwolimy, żeby mury przezimowały. Na wiosnę ruszymy z oknami, instalacjami, tynkami i innymi fanaberiamy wymyślonymi przez cywilizację.

Na chwilę obecną nasz domek wygląda tak:



Bardzo jesteśmy zadowoleni z okien dachowych. Są wysokoosiowe i dzięki temu można swobodnie pod nimi stanąć. Poza tym, bardzo lekko się otwierają i zamykają.


Nawiązując jeszcze do komentarza Dwiemuchy z wpisu pt. Dach coraz bliżej..., sprawdziłem dokładnie jak mamy wymurowane ściany szczytowe. Okazuje się, że jest jednak OK. Pomiędzy wieńcem a folią jest około 15 cm przestrzeni, więc spokojnie można tam dać wełnę. Poniżej zdjęcia.





Wszystkim śledzącym nasze perypetie serdecznie dziękujemy za uwagę i zapraszam na ciąg dalszy wiosną przyszłego roku. Będzie to wyjątkowy rok, bo po pierwsze zaczną się wtedy prace przy wykańczaniu wnętrza, a po drugie będzie... EURO 2012!!

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dwiemuchy
    No i pieknie... czyli w tym roku juz przerwa?
  2. Avatar C-u-b-e
    Tak, pewnie do marca/kwietnia 2012. Na EURO 2012 może już prąd i woda będzie, więc zrobi się strefę kibica (telewizor + lodówka z zimnym piwem)
  3. Avatar Basia_KRK
    Szybko zleci
  4. Avatar AKL
    Kurcze, trochę spóźniony, ale mógłbyś mi sprzedać, co to za okna masz zainstalowane, te dachowe. Jestem na etapie przygotowania do dachu i jakoś tak fajnie u Ciebie wyglądają. Dobrze się sprawują one? Od lipca już trochę czasu upłynęło więc masz pewnie wyrobione stanowisko w tym względzie. Podzielisz się z bliźnim informacją, jakie wymiary, jaka firma, zawodność i czy wybór jest OK?
  5. Avatar C-u-b-e
    Okna dachowe to Roto R75 (wymiary 74x160 cm). Co do wrażeń, to na razie ciężko kategorycznie stwierdzić, ale generalnie jesteśmy zadowoleni. Bardzo lekko chodzą - są na teleskopach i ich otwieranie to praktycznie przekręcenie klamki i lekkie pchnięcie okna. Resztę robi teleskop. Zamykanie też nie wymaga wielkiej siły. Wybraliśmy Roto z uwagi na to, że w standardzie są wysokoosiowe. Chcieliśmy okna dachowe zamontować możliwie nisko i dlatego wyższa oś obrotu była dla nas ważna. Docelowo, po zrobieniu wylewki, pod oknem może swobodnie stanąć osoba o wzroście 185 cm, a jednocześnie taka, która ma 160 cm będzie mogła przez nie wyjrzeć, bez stawania na palcach.
  6. Avatar AKL
    No to mnie zmartwiłeś. Roto to droga firma, miałem nadzieję, że znajdę jakieś tańsze, a zarazem dobre i fajne. No cóż chyba jednak będzie trzeba przerachować koszty na okna Roto.

    Pierwotnie w projekcie mam 78x118 czyli tzw. "06". Chciałem zainstalować 78x140, ale to pewnie w Roto wyjdzie ze 2,5 kafla za okno, a ja ma ich aż 6.

    Ale dzięki za informację.
  7. Avatar C-u-b-e
    Właśnie, że nie. Za 5 okien dachowych 78x160 (w tym jedno PCV do łazienki) zapłaciliśmy łącznie niecałe 8,5 tys. zł. Wszystkie w wersji z blokiem uszczelniającym WD. W tej cenie były też kołnierze. Cennik fabryczny Roto jest rzeczywiście dużo wyższy, ale dostaliśmy dobre rabaty przy zakupie dachówki. Negocjuj!