dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

W Pradolinie

Kominy nad warstw? izolacji

Oceń ten wpis


Po kilku tygodniach pracy prawie skończona. Mam nadzieję, że Bozia da jeszcze jeden ciepły weekend. Dwa słowa o materiach
Styro EPS 70 40 Genderki - niezbyt równy frez (jego głębokość). Bez pianki nie podchodź. Zawiodłem się.
Caparol - klej do styro i do zatapiania. Miałem jeszcze kilka innych worków innych po sąsiadach, zatem trochę mogę porównać. Jego lepkość i konsystencja jest niesamowita. Nie spływa z pacy, a chlapy na płycie nie zmieniają kształtu. Super. Także ten biały do zatapiania siatki miał podobnie. Wadą jest cena. Ale w lokalnym składzie kupiłem Kleib i on tez jakiś tragiczny nie był.

Chciałbym jeszcze nieśmiało wskazać na kominy, które wyrosły nad dachem. Tego co przeżyłem, dźwigając 30kg kształtki ponad kalenice nie da się opisać. Każda kolejna czynność, klejenie wełny, wylewanie płyty, zaciąganie siatką, tynk mineralny kosztowały mnie kg zrzuconej wagi i ogromne nerwy. Szkoda gadać.

Tym właśnie zajmowałem się ostatnie 2 miesiące. Jest jeszcze kotłownia. Ale o tym za dni kilka, jak będzie produkowała ciepło. Wreszcie robi się poddasze.

Updated 20-11-2011 at 21:37 by jan_z_wolna

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar koka1
    Dom piękny i to w moim regionie
    Tym bardziej kibicuję, bo my private investor, vel husband, także wiele własnej pracy wkłada w nasze przedsięwzięcie
    Podziwiam, kibicować będę i pozdrawiam!
  2. Avatar papuch
    Jan! super wygląda domek. Zaglądam po dłuuugiej przerwie spowodowanej rodzinnymi i budowlanymi pierypałkami u mnie tez się dzieje ale bardzo wolno bo wiesz jak jest kiedy własnymi rękami Martwi mnie co napisałeś o regipsach (że trzech ludzia potrzeba) bo na razie ocieplamy (wełna) oboje z husbendem i nam wychodzi a niestety trzeciego ludzia nie mamy ;-(
    pozdrowionka
  3. Avatar jan_z_wolna
    Niby da się w 2, ale płyty sporo ważą i bez tych cudacznych podnośników to ciężko może być. Prace u mnie też idą wolno. Wykorzystałem już wszystkie możliwości zwolnień w robocie. Grunt, że jest izolacja i chatka sobie stoi w dodatniej temp. (utrzymuję tak z 7-8 st). Myślałem że na Wielkanoc się wprowadzimy. Ale będzie ciężko.