dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

freddd

Łazienka - remont kompleksowy w zgodzie z naturą :)

Oceń ten wpis
Witam wszystkich,
to mój pierwszy wpis na forum.
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem fachowcem jeżeli chodzi o remonty. Moje wykształcenie i praca są związane z zupełnie inną dziedziną. Remontami zajmuję się, ponieważ nie stać mnie na fachowców. Można powiedzieć, że jest to moje hobby No, ale nic teraz przejdźmy do rzeczy.

Temat tyczy się łazienki, której powierzchnia to około 5 metrów kwadratowych. Łazienka powstała z podziału większego pokoju. Na razie kupiłem i zabudowałem w niej wannę
metalową. Dużo tańsza niż odpowiedniki akrylowe, a po mi wymyślny kształt jak chodzi o to w końcu, żeby się tylko wypluskać.
Wannę obudowałem białymi bloczkami, ale o tym napiszę w późniejszym czasie. Teraz chciałem poruszyć temat wykończenia ścian koło wanny. Zdecydowałem się na kamień naturalny a konkretniej na otoczaki.
Jako, że te sprzedawane w marketach i naklejane na siatkę osiągają zawrotne ceny, postanowiłem zakupić otoczaki luzem. Oczywiście rodzina popukała się w czoło i stwierdziła, że chyba coś ze mną nie tak.
No, ale narzeczona poparła pomysł, więc rozpocząłem prace. Otoczaki okazały się dosyć drogie. Wyszło około 70-80 zł za metr. Trudno się mówi. Taki drobiazg mnie nie powstrzyma
Otoczaki przyklejam na zwykły klej do gresu. Na razie się trzymają, więc szkoda kasy na kleje do kamienia. Myślę, że gdy dojdzie fuga to przytrzyma jeszcze bardziej całą konstrukcję. W razie, gdy jakiś kamyk odpadnie to zawsze
jest możliwość przykleić go i nie będzie tego widać, co jest niedopuszczalne przy płytkach. Podczas naklejania otoczaków wyrobiłem sobie swoją strategię. Należy podzielić kamienie na kilka stosów. Np. małe, średnie i duże. Te większe naklejamy na dole, średnie w środku a małe na górze.
W ten sposób powierzchnię będzie łatwiej ofugować. Nakładając klej lepiej jest nałożyć więcej i później po kilkunastu godzinach jeszcze świeży klej z pomiędzy kamieni wydrapać. Ważne żeby w przypadku tak śliskiego materiału jakim jest kamień, klej otaczał go dokładnie.

Plany:
- dokończyć obklejać ściany
- zaimpregnować otoczaki preparatem do impregnacji kamienia
- nałożyć fugę brokatową

Czekam na krytyczkę, opinie i pomysły !
Tagi - katalog słów kluczowych: otoczaki, łazienka Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar rutki
    No brzmi bardzo ciekawie! podstawa to kreatywność i chęć do działania!!
    Tylko pochwal się jakimiś zdjęciami!
    Pozdrawiam
  2. Avatar freddd
    Ostatnio porzuciłem łazienkę na rzecz glinianych tynków w piwnicy, ale na dniach wrzucę jakieś fotki i zabieram się za wykończenie łazienki w weekend majowy.

    Pozdrawiam
  3. Avatar freddd