dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

ruszył II etap wykończeniówki

Oceń ten wpis
Od ubiegłego wtorku ruszyła II część wykończeniówki.
Na początek: górna łazienka - zostały położone fugi na wannie i efekt jest, w naszej ocenie, rewelacyjny. Czerwień fugi Sopro pasuje idealnie.



Panowie uwinęli się dość szybko z usunięciem spękań.Miejmy nadzieję, że będzie się trzymać. Skuli ściany w obu łazienkach i powymieniali kolanka (skutek świetnego pomysłu naszego hydraulika, aby dać do umywalek odpływ 50mm, do tego wystający poza ścianę na kilka centymetrów). Hydraulik nie popisał się też w dolnej łazience i rozstaw między kurkami z wodą przy prysznicu ma 13 cm, a baterie mają zwykle ok. 15 cm.


Na ścianie pod umywalki nie pasuje mi wysokość lampy nad lustrem. Na jakiej wysokości macie kabel/lampę?

Mamy też dokończoną pralnię. Kolor jest lekko szary. Trzeba przyznać, że mimo położenia farby na sam tynk efekt jest ok.



Poza ścianą, która będzie szła pod tapetę z ramkami do malowania (w środę mają dotrzeć brakujące rolki) wymalowany jest też pokój córki. Jest to baza Pary i ma bardzo przyjemny ciepły odcień bieli. Mazy z paneli odbijają się i ogólne wrażenie jest, jakby ściana był leciutko kremowa. W ogóle jest to najjaśniejszy pokój w domu - Mała miała czuja jak go wybierała (tak w ogóle to nasze dziecko wyjechało dzisiaj na 4 dni na Zielone przedszkole. Na razie dajemy radę )





Pomalowany jest też do końca korytarz na dole i gabinet. Wszystko w bieli, więc już nie będę wklejać.

No i na koniec dolna łazienka. Jesteśmy bardzo zadowoleniu z wyboru To dopiero początek, ale wychodzi super. Wybór innych kafli był strzałem w dziesiątkę. Wypukłe jednak nie wyglądałyby dobrze. Dzięki formatowi i położeniu w cegiełkę udało się uzyskać upragniony efekt - chociażby minimalne optyczne powiększenie.
Tu założony odpływ liniowy.




A tu ściany:







Dobraliśmy fugę Sopro DF 10 kolor piaskowo-szary. Zastanawiamy się, czy nie puścić kafli do samej góry. Wcześniej nie chcieliśmy, bo moze zrobić się komin. Teraz nie wiem. Nad cegiełką ściana miała być po prostu pomalowana na biało.

W tzw. międzyczasie dowieźliśmy farby, wc, odpływ, syfony. Dotarła też lodówka Jest piękna i wielka. Jeśli potwierdzi się informacja z ubiegłego tygodnia od wykonawcy, to w tym tygodniu powinien być też. montaż schodów.

Wczoraj dokupiłam jeszcze na Westwing kosz na śmieci. Miał być do łazienki, ale jak wkleiłam te zdjęcia obok siebie, to chyba jednak wstawię go gdzie indziej. Poza czerwienią wanny nie powinno być więcej czerwonego i nie w tym stylu.

Updated 18-06-2012 at 15:12 by Spirea

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar jossi
    wanna śliczna! jak z katalogu a bidet i kibelek masz gdzieś na zdjęciach? jaka to firma?
  2. Avatar malkul
    świetnie wyszła ta czerwona mozaika!! Będzie pięknie!
  3. Avatar Spirea
    dzięki
    Jossi, wc i bidet są na zdjęciach gdzieś ze stycznia. To Roca Gap.
  4. Avatar lucka6
    spirea, super to wygląda!! Bardzo fajnie wyszla ta czerwona wanna. Ja bym chyba nie puszczala kafelkow cegielkowych wyzej bo faktycznie moze sie zrobic piec kaflowy tak jest super
    Teraz chyba rzeczywiscie juz koniec, co?
  5. Avatar Spirea
    koniec będzie blisko, jak będą schody. Konstrukcja ma być montowana w tym tygodniu. Potem stopnie, więc całość będzie z początkiem przyszłego tygodnia. W miedzyczasie powinna skończyć się robota wykończeniowca. Potem będzie można połozyć podłogi na górze. Kolejna sprawa to montaż kuchni i formalności
  6. Avatar kasjot
    Widzę, że wszystko zaczyna się ładnie układać Górna łazienka z czerwona wanną wyszła rewelacyjnie.
  7. Avatar liteona
    Wanna jest rewelacyjna!
    Niestety mój mąż nie zgodził się na odpływ i będzimy mieć brodzik, ale równo z podlogą (tyle dobrze)
  8. Avatar Viga
    Świetna wanna! Niestety mój glazurnik się nie popisał z mozaiką (szkoda gadać) i dlatego jestem ciekawa, jak Twój ją kleił?
    Też mam "gapa" - podoba mi się ta seria.

    A cegiełki też bym nie kładła do samej góry, bo mogłyby przytłoczyć. Tak jak jest mnie osobiście podoba się.

    Ten czerwony kosz wprowadziłby chyba trochę industrialnego stylu. Nie wiem, czy zależałoby Ci na takim efekcie?
  9. Avatar Spirea
    Dzięki wszystkim za miłe słowa Liteona, w górnej łazience mamy brodzik, ma coś ok. 3cm i leży na podłodze (fotki są gdzieś wcześniej z okolic stycznia). Wygląda bardzo ładnie i jestem zadowolona z obu rozwiazań.
    Viga, nie wiem jak mozaika była klejona. Fuga jest epoksydowa i można ponoć ją użyć zamiast kleju. Kupiłam ją jednak, jak już były położone plastry. Pan naprawdę się przyłożył, bo położenie tej epoksydowej jest jakoś bardziej skomplikowane, a tu jeszcze były dość wąskie te fugi. No i opłaciło się szukanie idealnie czerwonej fugi. Przy pierwszej kupionej, która okazała się być malinowan, takiego efektu nie udałoby się uzyskać.
    Gap jest świetny - nie tylko ładny, ale i tani

    Co do cegiełek, to powiedzieliśmy, aby dołożył tyle, ile zostało kafli. Okazało się, że kupiłam ze sporym zapasem i poszły prawie do końca. Zostało ok. 15-20cm od sufitu. Wydaje mi się, że teraz jest lepiej. Łazienka jest tak mała, że ciężko mi było zrobić zdjęcie. Zresztą dzisiaj mam święto schodów, więc łazienka zeszła na dalszy plan

    Kosz ma taki charakter i dlatego go wzięłam. Biorąc pod uwagę nasze urządzania, będzie pasować prawie do każdego pomieszczenia Czy do łazienki - zobaczymy jak przyjdzie .
  10. Avatar hyakintos
    czy może pani wstawić zdjęcia gotowej łazienki na górze. bardzo chcę zobaczyć efekt końcowy, tym bardziej, ze te zdjęcia nie wyświetlają mi się.
  11. Avatar Spirea
    Hyakintos, faktycznie, wszystkie zdjęcia zniknęły Wygasło mi konto na imageshack i w porę nie odnowiłam. Wklejam na dniach to, co mam pod ręką. Muszę najpierw znaleźć jakieś miejsce w sieci, żeby wrzucić załadować zdjęcia.
  12. Avatar hyakintos
    Cytat Napisał Spirea
    Hyakintos, faktycznie, wszystkie zdjęcia zniknęły Wygasło mi konto na imageshack i w porę nie odnowiłam. Wklejam na dniach to, co mam pod ręką. Muszę najpierw znaleźć jakieś miejsce w sieci, żeby wrzucić załadować zdjęcia.
    to czekam na zdjęcia. dom mi się bardzo podoba. najbardziej jestem ciekaw tej górnej łazienki i sypialni. dla mnie bomba.