dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomek W

System i metoda ocieplenia ścian

Oceń ten wpis
Obecnie najpopularniejszą metodą ocieplenia ścian zewnętrznych jest bezspoinowy system ociepleń w kręgu fachowców nazywany coraz częściej ETICS (External Thermal Insulation Composite System). Cieszy się on dużym powodzeniem ze względu na stosunkowo prosty i nieskomplikowany technologicznie montaż. ETICS polega na zamocowaniu do zewnętrznej powierzchni ściany izolacji termicznej, np. ze skalnej wełny mineralnej, a następnie wykonaniu warstwy zbrojącej i nałożeniu tynku cienkowarstwowego. Bardzo ważne jest, by prace te zostały wykonane z należytą starannością i przy użyciu wysokiej jakości materiałów.

My w naszej modernizacji wykorzystaliśmy system ECOROCK MAX, dzis zastapiony przez system ECOROCK FF - kompletny system do ociepleń ścian zewnętrznych. Produkty, które wchodzą w skład systemu i będą nam potrzebne do wykonania ocieplenia to:
płyty termoizolacyjne ze skalnej wełny mineralnej FASROCK MAX o współczynniku przewodzenia ciepła – 0,037 W/(mK);
zaprawa do ich przyklejania – ZK Ecorock owydajności 6 kg/m2;
zaprawa do warstwy zbrojonej – ZZ Ecorock o wydajności 6 kg/m2;
siatka zbrojąca zwłókna szklanego – SZ Ecorock;
kołki do mocowania wełny – WK Ecorock
podkład tynkarski – PT Ecorock, o wydajności 0,2 kg/m2;
tynk mineralny – DR Ecorock o granulacji 2 mm i wydajności 3,5 kg/m2.

Dobrą wiadomością okazał się fakt, że tynk pozostał w bardzo dobrym stanie i nie trzeba było go skuwać ani naprawiać. Pozostało zatem przygotowanie ścian do ocieplania metodą lekką mokrą, czyli zadbanie o to, żeby były wyczyszczone, suche i pozbawione nalotów pochodzenia organicznego.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1394.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	124947

Komentarze