dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomek W

Nad cokołem...

Oceń ten wpis
Po ociepleniu ścian przygruntowych przystępujemy do dalszego ocieplania i sukcesywnie pniemy się w górę ściany. Kolejną warstwę termoizolacji zaczynamy nakładać od naroży domu. Ponad cokołem stosujemy grubsze, 15 centymetrowe płyty. Ocieplenie ścian ponad cokołem ma większą grubość niż ocieplenie poniżej. Płyty przyklejamy do ścian za pomocą ZK Ecorock (dziś zastąpionej ZK ECOROCK Normal W). Nakładamy ją na płyty w formie pasa obwodowego i kilku placków w środkowej części. W narożnikach ścian płyty muszą być ze sobą przewiązane na mijankę. W praktyce powinno to wyglądać następująco: co druga płyta z jednej ze ścian powinna wystawać poza narożnik na odległość równą grubości swojej i kleju, którym jest przyklejona. Z tak zamontowanymi płytami muszą się zazębić płyty ze ściany po drugiej stronie narożnika. Wzajemne zazębienie zwiększy wytrzymałość ocieplenia w narożniku domu.

Przeszlifowaliśmy wełnę na cokole, aby ocieplenie miało równą powierzchnię. Szlifowanie wykonuje sie w celu wyrównania nierówności płyt. Jeśli pozostawi się je nieoszlifowane, nierówności odwzorują się na powierzchni tynku i elewacja będzie miała nieestetyczny wygląd. Teraz już możemy przystąpić do wykonywania warstwy zbrojonej. Nanosimy więc pierwszą warstwę masy ZZ Ecorock (dziś zastąpioną przez ZZ-ECOROCK Normal W) i od razu zaczynamy wtapiać w nią pasy siatki zbrojącej. W miejscu naroży siatka z jednej strony ściany musi zachodzić na mniej więcej 10 cm na ścianę sąsiednią Tak powstała pierwsza warstwa zbrojona.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cokol_1.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	132668 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cokol_2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	71,0 KB
ID:	132669

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cokol_3.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	132670 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cokol_4.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	132671

Komentarze