dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mieszkanko Malgosi - prawie jak budowa

A woman without a man is like a fish without a bicycle!

Oceń ten wpis


A bylo to tak. Zakupilam zylki do firanek w IKEI, o takie:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20079342/?query=DEKA+Linka+z+żabkami+na+zasłonę No ale oczywiscie problem w tym, jak taka zylke do sciany przymocowac. Hmmm... nabylam sruby motylkowe i zadowolona, uzbrojona w wiertarke z wiertlem odpowiedniej wielkosci, ktore pozostalo po montazu lampy przystapilam do montazu zylki. Nie no... caly wczorajszy wieczor przeglowkowalam co ma isc w co, zeby sie trzymalo, gdzie glowka, gdzie nakretka. Spoko. Koncepcja byla obmyslana, ale diabel jak wiadomo tkwi w szczegolach. Sruba okazala sie dosc krotka, wiec tylko dzieki temu, ze mam bardzo male palce udalo sie przykrecic to wszystko, Wiec z jednej strony OK. Z tryumfem na twarzy zabieram sie wiec do strony lewej aleeeeeeeeeeeee, napotkalam na jakies drewno i konia z rzedem temu kto zgadnie, czy jesto plyta OSB, czy pionowy slup, tak czy inaczej sruba motylkowa odpadla. OK, biore wkret zwykly... No ale niestety nie jestem az tak silna w rekach, po pol godziny mocowania sie z wkretem nadal wystawalo go 2 cm... No trudno, mysle sobie, najwyzej bedzie tak odstawalo, trudno. Probuje dynks z ikei nakrecic, ale on sie nie chce wkrecic, prob kilkanascie... Mysle sobie, uszkodzilam gwint, bo probowalam uzyc wiertarki do wkrecenia wkretu. Decyzja - wykrecam wkret, biore dynks z kolejnego kompletu. Ale dynks z kolejnego kompletu tez nie wchodzi booo.... sruba ma lewy gwint. Ale korzystajac z okazji wykreconego dynksa zaczela mi po glowie chodzic wymiana wiertla, co by dziure nawiercic najpierw. I tuuuuu moim oczom ukazal sie kluczyk z wusiowego opisu - dzieki wusia - - przyklejony tasma klejaca do kabla wiertarki (no juz bardziej schowany byc nie mogl ). Tym sposobem zmienilam wiertlo, nawiercilam dziure no i troche jest luzno, ale tak z 1 mm najwyzej (musze sie wyposazyc w srubowkrety wiertarkowe). Nie chcialo mi sie na zabki tego zakladac, wiec wlozylam zylke w tunel. Et voila!
Tagi - katalog słów kluczowych: firanki, ikea Edytuj Tagi
Kategorie
Mieszkania

Komentarze

  1. Avatar alusia1974
    No brawo,to ci sie udalo.Ale czasem faceci tez sie jeszcze do czegos przydaja
  2. Avatar malgos2
    Tak, ale pozniej to wszystko spadlo jeszcze ze 3 razy i dowiedzialam sie w ten sposob czym sie rozni dobrze zamontowana sruba motylkowa od zle zamontowanej. Moze sie i przydaja, ale zdecydowanie taniej jest zrobic to samemu.