dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jossi

pompa ciepła :D :D :D

Oceń ten wpis
No i jest!! Przyjechała prosto z Malezji haha Panowie ze Szczecina ją dowieźli i zaczął się dziś montaż. Jak ją otworzyli, to bebechy przypominały mi płytę główna z komputera ) Później dojechał zbiornik na wodę i wymiennik zewnętrzny. Montaż ma trwać 3 dni, a po nich włączymy minimum i będziemy wygrzewać

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-06 14.20.46.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	146419

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-06 14.20.39.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	146418

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-06 12.10.51.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	146417

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-11-06 14.30.31.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	146420

tabela wydajności:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabela wydajności.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	156825

Updated 28-12-2012 at 18:10 by jossi

Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrp1
    Grzanie pompą ciepła i to powietrzną domu bez izolacji to strzał w kolano.
  2. Avatar jossi
    Cytat Napisał piotrp1
    Grzanie pompą ciepła i to powietrzną domu bez izolacji to strzał w kolano.
    Spokojnie, w piątek wchodzą styropiany a w sobotę piankowanie poddasza.
  3. Avatar piotrp1
    A ile za piankę i jaką ?
  4. Avatar jossi
    Cytat Napisał piotrp1
    A ile za piankę i jaką ?
    Pianka poliuretanowa zamknięto komórkowa, grubość 20 cm, cena: 14 tys za 115 m2.
  5. Avatar piotrp1
    To cena dobra mi proponowali 114 zł/m2 ale grubości 15 cm. Niestety się nie zdecydowałem.
    A czemu akurat pompa powietrzna ? I jak wielki dom ?
  6. Avatar jossi
    Cytat Napisał piotrp1
    To cena dobra mi proponowali 114 zł/m2 ale grubości 15 cm. Niestety się nie zdecydowałem.
    A czemu akurat pompa powietrzna ? I jak wielki dom ?
    Bo braliśmy pod uwagę gaz albo pompę, a że gaz drogi i nie wiadomo jak to z nim będzie, to zdecydowaliśmy się na pompę. Padło na powietrzną bo tańsza od gruntowej, a ten model akurat ma super wyniki jeżeli chodzi o grzanie wody i powietrza, cena tańsza od gazu, porównywalna do ogrzewania węglem, a momentami tańsza.
    Jest to pompa PANASONIC AQUAREA FLAT T-CAP, model WH-UX09DE5, 9kW, wersja grzanie-chłodzenie: http://www.ajb-klima.pl/o6o6m_pompa_...ic_aquarea.htm
    Dom ma 150 mkw użytkowej.
  7. Avatar piotrp1
    Ja mam Vaillanta ale gruntową, bo jednak do powietrznych mam obawy. Do tej zresztą też podchodzę z rezerwą.
  8. Avatar jossi
    hmm wiesz odwiedzałam dom w którym była tylko pompa powietrzna, bez rekuperacji. Dom 5 letni i od nowości pompa, która miała słabsze wyniki niż zakupiona przez nas. Ogrzewana była nią woda w podłogówce i użytkowa. Byliśmy zimą i było przyjemnie ciepło. Myślę, że da spokojnie radę, a cena to 1/3 gruntowej. Nawet gdybym miała rachunki o 500 zł wyższe niż od gruntowej za jeden sezon grzewczy, to i tak jest to wciąż bardziej opłacalne niż robienie pompy gruntowej.
  9. Avatar olaibartek
    Spokojnie ta pompa da radę Znajomi mają ją od poprzedniej zimy w domu około 300m2 jako jedyne źródło ogrzewania. Nawet podczas wykańczania wnętrz w nowym budynku było przyjemnie ciepło. Na wysokość rachunków nie narzekali . My po długich,bardzo długich rozważaniach też zdecydowaliśmy się na ten model pompy.....ale w końcu mamy inny z zupełnie innych przyczyn niż brak zaufania do wydajności urządzenia czy obaw o wysokość rachunku.(pojawiła się możliwość zakupu innej pompy powietrznej w cenie producenta,więc żal było nie skorzystać ).
  10. Avatar olaibartek
    I ta sama firma montująca widzę
  11. Avatar jossi
    Cytat Napisał olaibartek
    I ta sama firma montująca widzę
    Oooo, a gdzie się budujecie? U nas już po montażu, ale czekamy jeszcze na wyschnięcie samoczynne wylewki, bo jest jeszcze za mokra na wygrzewanie-nie minęły jeszcze 3 tygodnie. A firma jak najbardziej profesjonalna i godna polecenia pozdrawiam i życzę powodzenia!
  12. Avatar olaibartek
    Łódź Montaż w najbliższym tygodniu, wszystkie składniki już na miejscu,trzeba tylko poskładać w całość
  13. Avatar crategus
    Proszę, daj znać jak się sprawuje ten Panasonic- ja również zamówiłem t-capa (tylko sxc chyba), ten sam region, więc bardzo jestem ciekaw. Dlaczego ekipa aż ze Szczecina?
  14. Avatar jossi
    Cytat Napisał crategus
    Proszę, daj znać jak się sprawuje ten Panasonic- ja również zamówiłem t-capa (tylko sxc chyba), ten sam region, więc bardzo jestem ciekaw. Dlaczego ekipa aż ze Szczecina?
    Szczecin dlatego że pompa była tańsza niż te w naszej okolicy i polecił nam tą firmę pan z serwisu Panasonica w Warszawie.
    Co do pompy to spisuje się, przy 26 stopniach na wejściu i pracy non stop zużyła 1,3kW przez ostatnie 48h. Jak były mrozy -15 stopni i na wejściu było 35 stopni to pobierała w ciągu doby 3kW.
    pozdrawiam
  15. Avatar piotrp1
    Ile pobierała ? Piszesz że przy -15 stC 3 kW - znaczy 3kW *24h = 72kWh x 0,6 zł/kWh = 43,2 zł/doba ? Czy tak ?
    Updated 26-12-2012 at 15:08 by piotrp1
  16. Avatar jossi
    Cytat Napisał piotrp1
    Ile pobierała ? Piszesz że przy -15 stC 3 kW - znaczy 3kW *24h = 72kWh x 0,6 zł/kWh = 43,2 zł/doba ? Czy tak ?
    Wtedy tak, jest to duzo, ale bylo to w warunkach:
    1) niedomknieta brama garazowa przez którą wpadało zimne powietrze
    2) pod drzwiami nie mamy pociagnietej wylewki i jest wielka dziura na przestrzał
    3) nie mamy czujników jeszcze w pomieszczeniach i pompa chodziła bez żadnej krzywej grzewczej tylko na const +35
    4) bardzo mokry dom

    W normalnym trybie pompa będzie chodzić co jakiś czas. Załączyłam Ci tabelę wydajności naszej pompy.