dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Zbigniew100

wybory

Oceń ten wpis
Nie przypuszczałem ,że decyzja o wyborze projektu i wszystkich rozwiązaniach to taka mecząca sprawa.
Chciało by się wiele ale przecież ma być tanio .
To gdybanie , co może być w przyszłości .
Coraz bardziej skłaniam się budowie na obecna chwilę.
Przed chwila kolega opowiedział historyjkę o inwestorze który zrobił kotłownię , węglową , gazowa i elektryczny bojler do tego kominek z płaszczem .
Można oszaleć .
Co z piwnicą?
Robić ?
Za - funkcjonalność
Przeciw - koszty
W bloku jest 6 m2 i musi starczyć .
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kachna2802
    WitamMy robiliśmy piwnicę, bo działka tak mala, że nawet garażu nie ma gdzie postawić, jednak koszta dodatkowe są naprawdę spore...
  2. Avatar sarbela
    Odwieczne dylematy inwestorów My piwnicy nie robiliśmy, ale będzie dwustanowiskowy garaż, spiżarnia, pralnia i pom. gospodarcze. I kotłownia. Piwnica nie wydaje się być nam potrzebna. Ogrzewać chcieliśmy pompą ciepła z pionowym źródłem, ale koszty na razie przemawiają przeciw, pozostaje paliwo stałe, bo gazu brak. Ale z kolei dach będziemy mieć drogi bo spodobał nam się projekt z dachem wielospadowym i cóż zrobić stodółka nie dla nas. Ten inwestor o którym piszesz, może go stać na to żeby robić wszystko? Ja bym wolała z pewnych rzeczy zrezygnować nic zadłużać się na 30 lat. Ale z drugiej strony nie ze wszystkiego należy rezygnować, w końcu będzie się tam w przyszłości mieszkało U nas poza tym co wymieniłam powyżej nie będzie też tak modnych ostatnio: rekuperacji i centralnego odkurzacza. Za to będzie parkiet w salonie, dębowy i to na podłogówce Musisz sam wszystko przemyśleć, co jest ważne dla ciebie, nie dla innych bo ilu ludzi na świecie tyle będzie różnych opinii.
    Powodzenia