dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jok007

Na początek, czyli od środka

Oceń ten wpis
Dołączam wprawdzie do forum w samym środku mojej budowy, ale na początek podzielę się kilkoma refleksjami.

Zacząłem budowę domu pod Warszawą trzy lata temu. Na początku szło bardzo fajnie, kupiłem projekt, zamówiłem drobne przeróbki i po kilku zimowych miesiącach byłem gotowy do rozpoczęcia prac. Zakładałem, że będę w stanie je zakończyć w ciągu 3 lat, czyli mniej więcej dwa miesiące temu Tak jak pisałem, jestem w tym momencie mniej więcej w środku, elektryka założona, podobnie okna, ściany otynkowane, zabieram się za wykończeniówkę. W przyszłym miesiącu przychodzi ekipa do łazienki.

Co stanęło mi na drodze? Niekompetencja wykonawców (fundamenty pod piwnicę zajęły wynajętej firmie z Babic cały sezon letni), częściowo problemy finansowe no i przede wszystkim brak czasu w ciągu ostatniego roku. Uświadomiłem sobie, że nawet gdy zlecam robotę na zewnątrz, zawsze zostaje jej dla mnie - INWESTORA - całkiem sporo.

Tak czy inaczej od tej wiosny postanowiłem się wziąć na serio do roboty (po ostatnim mało efektywnym roku) i przy okazji dzielić się różnymi przemyśleniami/wydarzeniami/problemami/żalami na forum.
Tagi - katalog słów kluczowych: budowa domu Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar asiazett
    Super pomysł z dołączeniem do forum Ja wprawdzie swój dziennik budowy założyłam na początku, ale nawet od połowy i tak waro go pisać. Ostatnio przeleciałam przez wszystkie wpisy i tak się uśmiałam i sentyment też mnie ogarnął, że doceniłam ten cały czas poświęcony dziennikowi. Bo budowa domu to kawał czasu i historii! 3mam kciuki za znalezienie czasu i na to Jak się domyślam teraz więcej pracy przed żoną, niż Tobą (wykończenia) to akurat będziesz mógł sobie tą "pustkę" zapełnić
  2. Avatar jok007
    Praca żony opiera się najczęściej na pokazywaniu, co, ktoś musi rozwiązać problem JAK
  3. Avatar Asia az
    Witam na forum.
    Kazdy moment jet dobry, nasz dziennik rozpoczelismy po stanie surowym zamknietym.