dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nefer-JAZDA PO BANDZIE. Teściowej Dedykuję

Nefer - JAZDA PO BANDZIE. Teściowej Dedykuję :)

Oceń ten wpis
BLOKERS ZBUDOWAŁ DOM.

Blokers siedzi na tarasie. Uwielbia lato, uwielbia swój taras. Już wyniósł talerze po niezapowiedzianych gościach. Już rozprostował nogi i odpoczywa.
Blokers zbudował dom.
Od kilku już lat- jakoś tak trzech chyba - cieszy się nim jak dziecko. Już wie, że to był dobry pomysł. To nic, że oddał budowie 3 lata życia. Że przez te lata spał niewiele, bo musiał się nauczyć wszystkiego o budowie. Niektórzy znajomi i rodzina miała już dość słuchania o technikach izolacji, mostkach cieplnych i wieloszybowych pakietach z ciepłą ramką. Nie wszyscy więc znieśli tę próbę- może to i lepiej.
Ale blokers postawił dom i temu się teraz przygląda. Co się zmieniło w jego życiu ?

Na pewno odkrył, że ma bliżej do zielonego. Patrzy na zielone z przyjemnością, sprawdza jak rośnie i nawet jak nie ma o tym zbyt wielkiego pojęcia - stara się zrozumieć zielone i nawet je pielęgnować.
Ma bliżej do natury. Odkrył - czego nie było widać z perspektywy balkonu w jego szuflandii - że każda pora roku jest piękna. Czasem musi założyć polar, żeby to zauważyć. W sezonie letni zamienia perfumy Incolence na zapach OFF przeciwkomarowy lub olejek waniliowy przeciw meszkom,. ale daje radę. W końcu nie musi już stać w kolejce do prysznica, więc mały problem

Blokers zauważył, że szczególnie, gdy temperatura się podnosi chętnie rezygnuje z ulubionego towarzysza blokersa - telewizora. W zasadzie tylko z przyzwoitości obejrzy jakiś program informacyjny Niebieskiej Telewizji - tak, żeby wiedzieć co się dzieje i nie wyjść na głąba. Telewizora nie chce mu się ciągnąć na taras, więc czasem wystarczy ściana na FB, by uchodzić za człowieka obytego w świecie polityki. Przecież tak fajnie śpiewają ptaki.

Blokers się wyciszył. Wraca z pracy i czuje się ... jak na wczasach. Obiad ? Opalić grila, kawałek mięsa - czasem jaki Cammebert. Butelka wina. bosko.

Co się zmieniło w społecznym życiu Blokersa ? Wydawałoby się, że niewiele, ale ....

Po pierwszym amoku odwiedzinowym sprawa się uspokaja. Ponieważ mówimy o rasowym blokersie, lwia część jego znajomych to blokersi.

Niektórzy - i to głównie z grona tych, którzy już mieli dość zbrojeń i rodzaju gruntów - odwiedzili go tylko raz. Szlag ich trafił i więcej tego nie robią.

Inni są stałymi bywalcami - wyczekiwanymi, takimi, którzy nie muszą się anonsować. Tacy narażają się wręcz na gniew Blokersa, gdy dowie się, że ci byli w Ikei i nie wpadli na kawę. Ten rodzaj znajomych ma stały abonament i hasło : "jak widzisz samochód na podjeździe to wpadaj" powinni traktować całkiem serio pomijając procedurę audiencji jak u papieża.

Jest tez trzeci segment. Znajomi zapełniający czas. Ci przypominają sobie o blokersie w sezonie grillowym. Niektórzy mówią otwartym tekstem : nie będę do Ciebie przyjeżdżać wiosną, bo chcę posiedzieć na tarasie, a jest za zimno.
Ci nie mają stałego abonamentu, a jednak nie powstrzymuje ich to od złożenia niezapowiedzianej wizyty. Zabijają czas na zdrowym, "wolnym" powietrzu poza Szflandią. Wpadają z pieśnią na ustach, z tabunem dzieci i .... pretensjami:
- nie masz bzu w ogrodzie ? Naprawdę ? To idiotyczne - a ja przyjechałam uciąć sobie trochę bzu
- ładna ta kostka, ale ile to sprzątania
- nie masz altany ? Weź postaw, zobacz, jak będzie padać to się musimy schować do środka
- przydałaby ci się markiza na tarasie
- kiedy mogę wpaść po jabłka ? masz dużo tych antonówek, prawda ?
- mogę sobie uciąć tych peonii ?

i Blokers się zastanawia - jak działa mechanizm pouczania i stawiania warunków u tych ludzi ? Ludzi, którzy nie przekopali piędzi ziemi w swojej doniczce w szuflandii. Ludzi, którzy cały rok nie pamiętają o Blokersie, ale latem nagle stają się "przyjaciółmi od dobrych rad".
Blokers się uśmiecha, robi grilla, wyjmuje butelkę wina (lub dwie). Wie, że oni w końcu wyjdą i pojawią się za rok. A on znów będzie spokojnie patrzył na zielone.Takie jak lubi i jakie chce mieć. Dla siebie, nie dla trzeciego segmentu.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Arturo_D
    Gratuluje Ci domu, odrodzenia się w nowej roli, wspaniałych przemyśleń, wytrfałości i łamania stereotypów.

    Nie jesteś już ''Blokersem'' tamten okres w Twoim życiu się skończył teraz rospoczeła się nowa era a ja nazwe Cie ''Ziemianinem''

    Pozdrawiam i trzymym kciuki.
  2. Avatar silencio
    Naprawdę ekstra tekst!
  3. Avatar Nefer
    Cieszę się, że Wam się podoba Czasem mnie najdzie takie filozoficzne podejście do życia
  4. Avatar alusia1974
    Tak dokladnie-dla siebie,nie dla trzeciego segmentu.Trafne podsumowanie.Fajnie przemyslenia.Rozkoszuj sie swoim domkiem,swoim tarasem i swoja zielenia.Blokersami z trzeciego segmentu nie zaprzataj sobie glowy
  5. Avatar AMI budują Domek
    Jakbym siebie widział oczami wyobraźni za rok....może dwa...
  6. Avatar Nefer
    AMI - tak będzie
  7. Avatar giorgina
    Boski tekst.
    Jestem wiochmenką pełną parą. Marzę o pierwszym grillu, o pierwszym poranku gdzie za oknem będzie tylko zielone i pierwszej nocy w pachnącym farbą domu
    I o zmywarce!!!
  8. Avatar Nani
    Teks rzeczywiście świetny. Ja z bloku wyprowadziłam się 22 lata temu, nie wiele z niego pamiętam, było to ciasne mieszkanko na miarę możliwości czasów gdzie stacz kolejkowy zarabiał fortunę. I dlatego mówię o sobie, że jestem "z wolnego wybiegu".

    Mój maż natomiast, to blokers, przesiedlił się na moją wiochę 2,5 roku temu, na tych z bloku mówimy "chów klatkowy".

    Po tylu latach mieszkania "na wolnym wybiegu" nie wyobrażam sobie przeprowadzić się do jak to ujęłaś "szuflandii" i nie przeszkadza mi to, że jak przyjdzie zima, to trzeba odśnieżyć aby wydostać się do cywilizacji, napalić w piecu żeby w chałupce było ciepło. Wszystkie te "niedogodności" życia codziennego rekompensują mi wiosna i lato - to chwile spędzone na słuchaniu śpiewu ptaków i letnie przesiadywanie na tarasie o każdej porze dnia i nocy.

    Dom marzeń = WOLNOŚĆ

    Pozdrawiam
  9. Avatar Nefer
    Wolności życzę wszystkim (i zmywarki )
  10. Avatar PeZet
    Dzień dobry, Nefer. Tak pięknie opisałaś sytuację blokersa w nowym wymiarze, doskonale oddaje moje odczucia. Pozdrawiam Cię.
    PeZeT
  11. Avatar Nefer