dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

Przyłącze wodociągowe

Oceń ten wpis
Po wielu podejściach dzisiaj udało się wykonać przyłącze wodociągowe.
Bez niespodzianek... prawie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB153911.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	224915 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB153922.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	224923 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB153936.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	224922

Właściwie początek zgodnie z planem. 85m przyłącza. Głębokość min. 1,5m. Na chwilę obecną bez wodomierza - obecnie mam SSO a zima nie służy tym urządzeniom.

Miałem trochę szczęścia którego źródło datować można jeszcze na kwiecień. Sąsiad stawiał płot i szczęśliwe kopiąc dołek pod słupek ekipa natrafiła na kabel którego nie było w planach. Dobry sąsiad to podzielił się wiedzą
Przeznaczenie kabla oraz właściciel nie są znane. Prawdopodobne są dwie opcje - kabel jest od dawna nieczynny albo dawno temu został ułożony przez wojsko (w wielkiej tajemnicy)
A tak przy okazji dowiedziałem się, że jeżeli jakaś sieć nie jest zinwentaryzowana i przy wykopach zostanie uszkodzona to nie ponosi się właściwie żadnej odpowiedzialności za jej uszkodzenie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB153919.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	224942

Dawno temu wzdłuż płotu rosły dwa rzędy akacji. Tak od niechcenia rzuciłem, że może przy okazji pozbędziemy się korzeni (które zresztą widać na zdjęciu wyżej).
No i się zaczęło. Coś co normalnie trwa pół godziny zajęło 2,5h
Szybko zapadł zmrok więc mój "fantastyczny" pomysł nie pozwolił na zakończenie prac dzisiaj.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PB153937.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	224945

To tylko początek korzeni. W pełnej kracie nasze wykopaliska zaprezentuję jutro.
Po stronie strat uszkodzony płot sąsiadki a no i wyrwana tuja
Będziemy naprawiać
Tagi - katalog słów kluczowych: przyłącze wodociągowe Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar RACZKUJĄCA PO 50-TCE
    witam!Jestem zielona w tych sprawach,a czekam na pozwolenie ze starostwa i drżę czy wydadzą w tym roku,bo bym zakupiła coś z mat.bud.,by się na odliczenie wat w ostatniej chwili załapać,ale ani murarza jeszcze nie mamy,ani pojęcia jak co policzyć.
    Pytanie takie odnośnie tej owocnej pracy przy przyłączu;czy to się robi przed postawieniem fundamentow,czy po?
  2. Avatar dziub
    Przyłącze wody można wykonać na różnych etapach budowy. Niektórzy od tego zaczynają, a potem dopiero starują z budową. Ja na szczęście korzystałem z uprzejmości sąsiada, który udostępnił wodę na potrzeby budowy. Są i tacy którzy podłączają wodę nawet po wylewkach.
    Pozostaje kwestia wodomierza. Jak od przyłącza rozpoczniesz budowę to musi on być w studzience (dodatkowy koszt) oraz narażony jest na mróz i uszkodzenie. Z tego też powodu miejscowe wodociągi zdecydowanie chętniej decydują się na założenie wodomierza w domu i takie też warunki wydają.
    A jeśli chodzi o Vat i materiał to nie wiem czy warto się spinać jeszcze w tym roku. Sama rura kosztuje chyba z 3,50pln/m. Całą resztę (czyli wpięcie w główną magistralę do zasuwy) najlepiej zlecić wodociągom, a oni robią na swoim materiale. W moim przypadku był to koszt 520pln.
    A.
  3. Avatar RACZKUJĄCA PO 50-TCE
    Mówiąc o zakupie mat.budowlanych miałam na myśli do całej budowy(no moze na tyle,to nie mam nawet kasy jeszcze),ale choć coś na fundamenty,zbrojenie,ściany,czy na co tam mi jeszcze styknie,bo chcemy ciągnąć met.gospodarczą i sukcesywnie pozyskiwać środki,tak,że parę ładnych latek to potrwa.Już się boję,czy aby nie porywam się z motyką na słońce?
    Pod koniec możnaby mieszkanie sprzedać i dołożyć,ale teraz chciałabym choć troszkę z tego wat-u uszczknąć.Nikt jednak nie odpisał z tych co Z14 budowali,a ja nie wiem ile czego choć na początku na rozruch będę potrzebować;choćby do tych fundamentów ,ścian i stropu.Pozdrawiam







    Cytat Napisał dziub
    Przyłącze wody można wykonać na różnych etapach budowy. Niektórzy od tego zaczynają, a potem dopiero starują z budową. Ja na szczęście korzystałem z uprzejmości sąsiada, który udostępnił wodę na potrzeby budowy. Są i tacy którzy podłączają wodę nawet po wylewkach.
    Pozostaje kwestia wodomierza. Jak od przyłącza rozpoczniesz budowę to musi on być w studzience (dodatkowy koszt) oraz narażony jest na mróz i uszkodzenie. Z tego też powodu miejscowe wodociągi zdecydowanie chętniej decydują się na założenie wodomierza w domu i takie też warunki wydają.
    A jeśli chodzi o Vat i materiał to nie wiem czy warto się spinać jeszcze w tym roku. Sama rura kosztuje chyba z 3,50pln/m. Całą resztę (czyli wpięcie w główną magistralę do zasuwy) najlepiej zlecić wodociągom, a oni robią na swoim materiale. W moim przypadku był to koszt 520pln.
    A.
    Updated 17-11-2013 at 12:25 by RACZKUJĄCA PO 50-TCE
  4. Avatar dziub
    polecam kupić kosztorys. Ja nie kupiłem i żałuję. W moim przypadku to było z 200 pln. Co się naliczyłem do tej pory to masakra.