dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

MOWO i montaż okien, oraz nieuczciwy montażysta.....

Oceń ten wpis
Po zakończeniu prac murarskich zdecydowałem zając się zabezpieczeniem budynku.
Teść własnoręcznie zbił i zamontował drzwi wejściowych oraz bramę do garażu .
Po długim oczekiwaniu i negocjacjach z firma montażową (Jar-eko) wreszcie ustalony został dzień montażu (18.11.) i dostawy okien (19.11.)
W noc poprzedzająca przyjazd ekipy, złodzieje włamali się do mojego blaszaka i ukradli narzędzia. Kilka miesięcy wcześniej byli z „wizyta” u sąsiada i wynieśli stalową bramę.
Tak, więc dzień zaczął się od niezłej nerwówki i wizyty Policji na działce. Jak się później po rozmowie z Policjantem okazało, w moim rejonie na budowach to nagminny proceder.
Fachowcy po przyjeździe, rozpoczęli prace od klejenia - profilu PRO07.



Montaż tego systemu, jest każdorazowo monitorowany przez przedstawiciela dystrybutora. System ten ma wiele zalet- miedzy innymi prawie zerowy mostek liniowy na ościeżnicy. Trzeba też wspomnieć o jego największej wadzie, którym oczywiście jest wysoka cena. Na rynek Polski został wprowadzony w zeszłym roku i jak do tej pory nie znalazł wielu nabywców. Na terenie Lubelszczyzny jest to pierwszy tego typu montaż.



19.11.
Okna z Hekaplastu dotarły o godz. 7 rano.
Ekipa stawiła się w nieparzystym składzie i dlatego postanowiłem pomóc przy rozładunku.
Rozładowanie 22 okien trwało ponad godzinę.
W trakcie rozładunku, na własnej skórze doświadczyłem ile te okna ważą. Nadmienić muszę, że moje okna nie należały do najcięższych.
Tego dnia ekipa podzieliła się na dwa zespoły: jedna zajmowała się montażem PRO07, a Pan Paweł wstawiał okna.



Ze względu na to, że okna tego dnia nie zostały do końca wstawione, postanowiłem pozostać przez noc na budowie.
Nad ranem zmienił mnie niezastąpiony teść- czekało mnie trzy godziny snu.
20.11.
Miał to być ostatni dzień montażu.
O 8 rano ponownie stawiłem się na budowie. Do montażu balkonu łukowego nie zbędne były dwa arkusze 10 cm styroduru i kotwy montażowe.



Kolo południa było już wiadomo, że zabraknie czasu na wstawienie wszystkich okien w budynku.
Udało się zamknąć parter i na poddaszu zamontować wszystkie ościeżnice w profilu Pro07.



Ze względu na napięty kalendarz ekipy Pana Jarka (21.11. omówiony montaż w Bydgoszczy) zmuszony jestem czekać na dokończenie prac do poniedziałku 25.11.
W miedzy czasie elektryk Zmontował ledowe oświetlenie zewnętrzne.
W kolejce czeka już ekipa od alarmu.
W Poniedziałek rano tak jak Pan Jarek zapowiedział pojawiła się ekipa na budowie by dokończyć montaż okien na poddaszu. Po sześciu godzinach prace montażowe zostały ukończone.





W celu osłonięcia MOWO przed deszczem, śniegiem teściu wykonał daszek w wykuszu.



Podsumowując: montaż Trwał prawie cztery dni, z okien jestem bardzo zadowolony, z montażu już mniej.
Tak oto 25.11. stan surowy zamknięty został osiągnięty.

P.S.
Niestety ale muszę dopisać parę słów na temat Pana Cichawy i jego firmy.
Nie będę się dużo rozpisywał i przejdę do konkretów:
Gdyby nie wplata dodatkowych pieniędzy nie mógłbym cieszyć się z okien w 2013 roku.
Ze względu na problemy finansowe firmy jareko zmuszony zostałem do wpłaty 15 k zł, które Pan Cichawa (nikt ważny) pisemnie zobowiązał się oddać do Kwietnia 2014 r.
Mamy koniec 2015 r i z dużym trudem odzyskałem jedynie 500zl.
Nikt ważny podpisując zobowiązanie spłaty, zdawał sobie świetnie sprawę iż pieniędzy nie jest w stanie oddać. Wniosek nasuwa się jeden- zostałem oszukany.....

Updated 30-11-2018 at 13:04 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, hekaplast, lubelskie, mowo, shuco Edytuj Tagi
Kategorie
Proba , Aridel II lustrzane odbicie.

Komentarze

  1. Avatar ewitek
    Jaki kolor masz tych okien? Mnie to wygląda na Indian, jeśli to profil Schuco. I jaki kolor dobrałeś do tego bramy i drzwi? Stoję aktualnie przed takimi dylematami, tylko jeszcze muszę do tego zgrać rolety zewnętrzne...
  2. Avatar Tomaszs131
    Kolor okien, bramy i drzwi wejsciowych to Daglezja. Profil sie zgadza.
  3. Avatar adixx82
    widzę ze podniosles ścianę kolankowa. tez się nad tym zastanawiam. Jak długi zobiłeś okap.?
  4. Avatar Tomaszs131
    Cytat Napisał adixx82
    widzę ze podniosles ścianę kolankowa. tez się nad tym zastanawiam. Jak długi zobiłeś okap.?
    Ściankę podniosłem o 50 cm, co do okapu to nie mam pojęcia jakiej jest długości.
  5. Avatar jaworekdoktorek
    Jak żyć... 15k psu w błoto.... Współczuje.
  6. Avatar jaworekdoktorek
    Mozna wiedziec ile orientacyjnie kosztował Cie do do deweloperki (albo ile szacujesz że będzie)?