dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Niewielki dom z płaskim dachem

Okna, drzwi, trudne wybory...

Oceń ten wpis
W sobotę podpisaliśmy wreszcie umowę na okna, po żmudnym procesie zbierania i rozpatrywania ofert kilku łódzkich i podłódzkich firm. Zdecydowaliśmy się na okna pcv na profilach schuco, pięciokomorowe, 3 szybowe - cava ct70 (witryna w salonie si82). Ostatecznie zrezygnowaliśmy z rolet antywłamaniowych.Wizualnie to rozwiązanie mnie nie powala, funkcję antywłamaniową ma raczej tylko z nazwy, a korzyścią jest (z zasłyszanej opinii użytkowników) większy komfort cieplny. Ze względu na cenę przesuwnych, wybraliśmy okna tarasowe RU. U nas są dwa na tej samej ścianie, więc oba (ze względu na ilość i rozmiar skrzydeł - lubię symetrię) musiałby być takie same, a to zwiększa w naszym przypadku cenę o jakieś 10k.
Decyzje zapadły, okna będą zamontowane mak do 15.07.
Przypadkiem kupiliśmy też drzwi wejściowe. Miały być stalowe, będą dębowe firmy Wiatrak, model zp2inox; w kolorze antracyt. Widziałam je na żywo (okryte w większej części folią) i wizualnie mi odpowiadają. Wejście jest pod niewielkim daszkiem, od strony wschodniej, więc liczę, że zapewnienia o trwałości w tych warunkach się potwierdzą. Wybór był szybki, żeby mieć to już z głowy, ale nadal nie mam przekonania do słuszności tej decyzji. Zobaczymy... Drugi kontrowersyjny wybór to pochwyt. Piękny, pasujący do koncepcji domu, ale... czy funkcjonalny? Będzie z elektrozaczepem, podobno to eliminuje część utrudnień, ale nie widziałam/ macałam takiego rozwiązania, stąd wątpliwości... Oby szybkie decyzje czasem okazywały się właściwymi

A na budowie został zalany strop! Domek nabiera kształtów
W sobotę spotykamy się z elektrykami, żeby ustalić szczegóły.
Tagi - katalog słów kluczowych: drzwi zewnętrzne dębowe, okna pcv Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Schuco - to dobry wybór, też kupiłem okna na tym profilu, 3 szybowe. Jeszcze pozostaje kwestia poprawnego montażu...
  2. Avatar franelka1
    Ja mam si82, natomiast zastanów się nad tym pochwytem. Ja osobiście wolę klamkę i ostatnio jak byłam w salonie drzwiowym, to nawet sprzedawczyni odradzała pochwyt. Ale z gustami się nie dyskutuje
  3. Avatar Robert Skrybicze
    Odnośnie pochwytów, też producent mi odradzał pochwyt, w sensie, że raz na rok czy dwa trzeba to wymienić. Ja skusiłem się na klamkę dwustronną z wkładką. Są tego plusy i minusy. Jak zawsze.
  4. Avatar ewelinab-r
    Piotrek - to prawda, montaż to co najmniej 50% sukcesu. Wybraliśmy firmę polecaną przez wielu, również naszych znajomych; mają swoich monterów i wydaje się, że bardzo boją się zszarganej opinii na forum. Będę im patrzeć na ręce i wytykać błędy na tyle, na ile moje laickie oko jest w stanie.

    Franelka - gusta gustami, ale ostatecznie funkcjonalność i wygoda użytkowania jest najważniejsza. Napisz proszę jakie argumenty podawała przeciw pochwytowi?

    Robert Skrybicze - czemu trzeba wymieniać pochwyt? To przerażające!!!
    Nasz kosztował 900zl... ma mi starczyc na co najmniej 10 lat!!!
  5. Avatar franelka1
    Niestety, nie dopytywałam o szczegóły, bo pochwyt mnie kompletnie nie interesował