dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ZNANY C114cL

projekt

Oceń ten wpis

ech, no i ja rozpoczynam przygodę z budowaniem, działka zakupiona 30arów, zaraz przy stadninie koni, ładne widoki i syn będzie miał przez płot , po przeglądzie projektów, decyzja padła na Znanego C114cL, wszytko tak jakoś w kupie w tym projekcie do tego małe korytarze.
Do zmiany zostaje garaż, bedzie powiększony ze względu na moją działalność no i może jakaś kosmetyka we wnętrzu, prawdopodobnie likwidacja naszej garderoby i włączenie jej w ogólna łazienkę, a nasza łazienka zostanie zmniejszona własnie po to aby uzyskać tam miejsce na garderobę, do tego zastanawiam się, czy jest jakaś szansa na doświetlenie ogólnej łazienki??
Kolejna sprawa to kominek, który prawdopodobnie wyląduje w rogu pokoju, nad salonem planuje brak stropu i okna dachowe, aby doświetlić i uzyskać "przestrzeń", likwidacja drzwi i zamiana miejscami spiżarki z kuchnią.
Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to chyba elektryczne z duuuzym buforem wspomagane kominkiem i solarami, rekuperator, myślałem o PC ale chyba koszt jak na czas budowy jest dość znaczny, może jak się ceny unormują to się pomyśli, cały dom w podłogówce.
Zostaje jeszcze kwestia materiałów, nie ukrywam, że łażą mi po głowie klocki styropianowe, tym bardziej, że dużo chcę zrobić metoda gospodarczą z pomocą znajomego budowlańca.
I jeszcze jedna sprawa, mógłby ktoś się wypowiedzieć w kwestii posiadania w garażu podnośnika zamiast kanału?? i nei chodzi o to co wygodniejsze tylko o komfort lub jego brak dla reszty domowników.
To tak na szybko co mi po głowie łazi.
Mam nadzieję, że na bieżąco bedą robione wpisy i relacja fotograficzna

Updated 15-06-2014 at 15:33 by dino777

Tagi - katalog słów kluczowych: c114, wariant, znany Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar dino777
    humus zebrany, dom wytyczony, teraz trzeba zacząć wychodzić z ziemi jak kret
  2. Avatar konopia
    Witam,

    jak przebiega budowa domu C114c? na jakim etapie jesteś(cie)? Można poznać więcej szczegółów np. dotyczących kosztów budowy, błędów, ewentualnych rzeczy na które warto zwrócić uwagę? dzięki za odpowiedź. Jesteśmy zainteresowani tym projektem, lecz nie wiemy czy nasz budżet da radę ..
  3. Avatar dino777
    aktualnie zamknięty i czekam na projektanta wnętrz aż zaaranżuje wszytko, także jak jeszcze nie macie pomysłu albo się wahacie, to najpierw skontaktujcie się z projektantem wnętrz a zaoszczędzicie czasu i materiału,
    ja nie oszczędzałem przy fundamentach itd, bo do tego nie wrócisz za 3-4 lata
    najlepiej przyjechać i obejrzeć, niestety ja nie miałem takiej możliwości a na pewno wiele by mi się wyjaśniło i inaczej zaplanowało