dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

z84 - studio z500

zrób to sam, czyli wędzarnia

Oceń ten wpis
Inwestor jest wędkarzem i już od dłuższego czasu zbierał się do budowy własnej, jak to mówi "wędzarki", w której będzie wędził własne połowy. I wreszcie zbudował, z materiałów, które pozostały po budowie domu: bloczki teriva, deski szalunkowe i kontrłaty. Nabył w internecie wiedzę dotyczącą technologii przygotowania ryb do wędzenia (solankowanie) i samego ich wędzenia (rodzaje drewna, temperatura, czas) i właśnie teraz, przy ok. 30oC w cieniu, siedzi przy "wędzarce" i wędzi: karpia, leszcza i dwa pstrągi (te ostatnie niestety z "Biedronki" i przed chwilą dowiedziałam się, że to co pisali w internecie koledzy "wędzarze", iż biedronkowe pstrągi spadają, okazało się być faktem dokonanym - jeden z nich spadając minął kratkę od grilla i wylądował w palenisku, ale drugi jeszcze wisi). Wędzenie potrwa podobno do wieczora. Poczekamy, spróbujemy - jestem bardzo ciekawa efektów pierwszego - eksperymentalnego wędzenia
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0316.jpg
Wyświetleń:	558
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	272066   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0318.jpg
Wyświetleń:	405
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	272067   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0319.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	272068  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    To Ci heca! Nie omieszkam zgłosić do Działu Zakupów, że nasze pstrągi spadają w wędzarce
  2. Avatar ganiutek
    Chagall, wiele się u Was dzieje .
    Wędzarka - świetna sprawa, też nam się marzy. Jak rybki? Nie pospadały wszystkie? Smakowały?
  3. Avatar chagall
    ditomasso - pstrąg, ten który przetrwał, był bardzo smaczny (inwestor twierdzi, że znalazł już sposób na spadające pstrągi). A przy okazji, jak będziesz w Dziale Zakupów, to zgłoś proszę, że schab macie smaczny, tylko za cienkie plasterki
  4. Avatar chagall
    ganiutek - inwestor jest bardzo zadowolony ze swojego pierwszego wędzenia: pstrąg - super, karp - extra, a leszcze - trochę za słone i zbyt długo wędzone, ale wszystkie zjadliwe (do poprawki następnym razem). Mnie, przybyłej rodzinie i sąsiadom też smakowało
  5. Avatar alusia1974
    Ha,ha,a mnie jakos stwierdzenie,ze investor bedzie wedzil wlasne polowy skojarzylo sie,ze bedziecie sie wedzic nawzajem . Super sprawa,taka wedzarka.Pozdrawiam
  6. Avatar ditomasso
    dobra życzę dalszych smacznych zakupów
  7. Avatar chagall
    alusia1974 - gdy to pisałam, miałam identyczne skojarzenia i faktem jest, że oprócz "połowów" my też nieźle owędziliśmy się, ale było to bardzo przyjemne - powodowało skojarzenia z pobytem nad morzem