dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

Podlogowka i posadzki...

Oceń ten wpis
W połowie lipca przystąpiłem do realizacji ogrzewania podłogowego.
Wpierw, ekipa Pana Grzegorza zajęła się izolacją podłóg, wykorzystując styropian zakupiony w styczniu (Swisspor frezowany Lambda dach podłoga). I tak w piwnicy został on ułożony w dwóch warstwach 10 + 5 cm, w kuchni i jadali 10 + 7 cm, w salonie z racji tego iż znajduje się on nad ogrzewana piwnicą styropian 5 +5 cm- podobnie jest na poddaszu.
Wszystkie rury ciepłej wody użytkowej i CO za rada forumowiczów leżą na pierwszej warstwie styropianu.



Podłogówka została ułożona w oparciu o projekt Pana Andrzeja z FM.





Zakupiłem rury Pexpeta 16- tki firmy Purmo i rozdzielcze Capricorny.
Za rada Piotra- instalatora mojej pompy ciepła, oba grzejniki łazienkowe będą podpięte na osobnym obiegu do zbiornika CWU.



W pionach zasilanie i powroty podłogówki to fi 40 wzmocnione włóknami.
Wszystkie szafki z rozdzielaczami umieściłem we wnękach szaf, tak by w przyszłości nie rzucały się w oczy.

Położenie posadzek w budynku zajęło 2 dni. Dzięki Bogu drugiego dnia "operacji" pogoda załamała się i temperatura powietrza w tym jak i w dniach następnych nie przekraczała 23 topnie.





Po związaniu posadzek w połowie września na montaż PCi przyjedzie Piotr z FM.

Updated 30-11-2018 at 13:56 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridelaii, capricorn, lubelskie, purmo pexpenta Edytuj Tagi
Kategorie
Aridel II lustrzane odbicie.

Komentarze

  1. Avatar Greg_81
    Witaj jakie koszta wychodziały za wwykonanie ogrzewania podłogowego?
    rurki wyszły co ile cm i w jakich dlugoscciach pętli?
    Updated 12-01-2015 at 11:17 by Greg_81
  2. Avatar Tomaszs131
    Witam,
    z materiałem zabielaczem 20k (280m2), w tym ułożenie styropianu na posadzce w dwóch warstwach Podłogówka była robiona według projektu.
    W łazienkach co 10 cm, w pokojach zależnie od strat 15, 20 cm w piwnicy 30 cm. Żadna z pętli n ie przekroczyła 100m.
    Updated 05-02-2017 at 16:43 by Tomaszs131
  3. Avatar szarlejak
    W salonie wygląda że co 10 cm. Jaki masz duży zbiornik CWU i jak się sprawdza to połączenie z grzejnikami (ile ich jest?)?
  4. Avatar Tomaszs131
    W salonie rozstaw pętli jest co 15 cm. Zbiornik jest 400 litrowy, są 2 drabinki i jeden grzejnik płytowy w garażu. Grzejników nie zdążyłem jeszcze przetestować. Przepraszam, że z komentarzem się nie spieszyłem. Niestety powiadomienia o Twoim komentarzu jak i innych forumowiczów do mnie nie docierają.
    Sprawę zgłosiłem gdzie trzeba, z problemem pozostawiony zostałem sam sobie.
    Updated 05-02-2017 at 16:42 by Tomaszs131