dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

i dalej ogród

Oceń ten wpis
Postanowiliśmy jeszcze coś zrobić tej jesieni. Znalazłam bardzo dokładnego i starannego wykonawcę, który doprowadził ogród do poniższego stanu. Chwasty potraktowano roundupem, ziemię glebozgryzarką. Zamontowano nam też obrzeża, które wyznaczyły już widocznie rabaty. Trawa została zasiana. Czekamy na wzrost. Dzisiaj ma przyjechać kolejna partia roslin (ok.200 sadzonek).








Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kamila7979
    Witaj,jezeli Twoj wykonawca jest naprawde dokladny i staranny nie powinien polecac Ci Roundapu,chyba ze to nie byl jego pomysl to juz inna sprawa,tutaj mozesz sprawdzic dlaczego http://ogrodniktomek.pl/2013/04/roun...ca-w-ogrodzie/ teraz wypadalo by sie zastanowic czy sadzenie czego kolwiek w najblizszych miesiacach w ogrodzie ma w ogóle sens.
  2. Avatar Spirea
    Kamilo, trzej inni ogrodnicy, z którymi rozmawiałam o przygotowaniu ziemi pod trawnik, także mówili o spryskaniu roundupem. Jest to chyba dość powszechna metoda. Jedyne, z czym się spotkałam, to aby nie pryskać tam, gdzie będą warzywa, itp. Jak się wrzuci hasło o szkodliwości roundupu, to faktycznie trochę tego wyskakuje. No, ale już spryskane. Jakiś rok temu (albo 2) też pryskaliśmy. A z tym zastanawianiem się nad sadzenie, to jakie rośliny Tobie chodzi?
  3. Avatar Subway
    Witaj, my jesteśmy na etapie ocieplania poddasza czy mogłabyś dać nam namiar na ekipę? My mamy budowę na południu Wrocławia. W ogóle byłabym wdzięczna za kontakt.
  4. Avatar Spirea
    Subway, wysłałam kontakt na priv.
  5. Avatar Asia az
    Witaj, ogrod zapowiada sie bardzo fajnie, juz mi sie podoba.
    Czy planujecie jeszcze jakies zywoploty ?
  6. Avatar Spirea
    Asia, będziemy jedynie sadzić, tak gdzie pusto po prawej stronie. Reszta jest już posadzona, tylko jeszcze mała, nie było tam teraz plewione, więc nie widać. Na pasie po lewej są choiny kanadyjskie, w głębi czarny bez, a na końcu choina, potem derenie, w tyle cisy, potem sosny. Po prawej będziemy w weekend sadzić świerki i lilaki. Pewnie parę lat trzeba poczekać, aż to wszystko się rozkrzewi i podrośnie.
  7. Avatar piotrek0m
    Również proszę o kontakt do ogrodnika... na wiosnę pomyślę o ogrodzie...
    Pozdrawiam!
  8. Avatar Asia az
    No to super bedzie, tak roznorodnie.
    Za pare lat bedzie piekny ogrod.

    My rowniez mielismy projekt z roznymi zywoplotami i zero tuji, ale troche obawialam sie, ze bedzie duzo pracy.
    Ogrodnik nie byl zachwycony, ale kazalam z przodu wsadzic tuje.
    Bedziemy jeszcze dosadzac deren bialy i sa w planie swierki na calym tyle ogrodzenia, tyle ze, one dorastaja do 20 metrow i znow sie ich obawiam.
    Moze wymysle jeszcze cos innego, zobaczymy.

    Z przyjemnoscia bede zagladac do Was i obserwowac Wasze ogrodowe postepy.

    Czy skrzynie na warzywa, sa od srodka czyms zabezpieczone, jakas folia ???
    Updated 13-10-2014 at 12:55 by Asia az
  9. Avatar Elfir
    Cytat Napisał kamila7979
    Witaj,jezeli Twoj wykonawca jest naprawde dokladny i staranny nie powinien polecac Ci Roundapu,.
    Jasne, niech wpuści 100 ludzi i zapłaci dniówkę za pielenie ręczne.