dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Jak IRYS powstawał.

Jak IRYS powstawał cz.49.

Oceń ten wpis
Witajcie, witajcie!
Dziś kilka pomysłów, które pomogły na budowie.
1. Przyklejanie taśmy 2-stronnej do profili stojąc na drabinie, to mała akrobacja. W jednej ręce taśma, w drugiej nożyczki, trzeciej ręki nie ma żeby się przytrzymać. Rozwijanie i obcinanie taśmy można sobie ułatwić nakładając rolkę na drabinę:



2. Jak wciągnąć płytę OSB 22mm na piętro? To dla tych, którzy mają wiązary. Płyta jest ciężka i duża (2,5x1,25m). Wykorzystałem linkę holowniczą, drabinę i kilka desek.





Płytę podciągałem opierając o drabinę(lżej niż po deskach), następnie chwytałem płytę linką. Prawą stronę opierałem o deski. Drabinę przesuwałem, żeby wejść na górę i wciągałem OSB. Cała operacja zajmowała mi 2 minuty. Miałem łatwiej, bo opierałem płytę o ścianę, ale można też wykorzystać 2 linki.

3. "Podnośnik" do płyt GK. Wymyśliłem i zmontowałem takie cudo.


Materiały : 4 deski 15x2x286cm, 2 deski 15x2x260cm, 4 zawiasy budowlane duże, wkręty, łaty. Deski zmontowane na szerokość 80cm. Część środkowa z desek 260cm (długość płyty GK), boczne o ok 4cm krótsze niż wysokość pomieszczenia. Część środkowa ma z jednej strony przykręcony ogranicznik z łaty, żeby oprzeć o niego płytę. Tak to wygląda:


Tu już z położoną płytą GK... i podnosimy.



I gotowe:


A na deser... grzybki z działki


Pozdrawiam.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aniqa1982
    wooooow ! świetny pokaz ! chylę czoło
    Ale Ci fajnie ,że masz swoje grzybki
  2. Avatar DEZET
    Dziękuję
  3. Avatar Malwina Napiórska
    Sprytny podnośnik do płyt
  4. Avatar DEZET
    Jakoś trzeba sobie radzić Dziękuję.

    WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
  5. Avatar aniqa1982
    Dezet i ja też pamiętam o Tobie
  6. Avatar aniqa1982
    Halo halo! co nowego u Ciebie? Jak postępy?
  7. Avatar aniqa1982
    Cześć ! nic nowego nie pokazujesz. Jak budowa?Pozdrawiam serdecznie