dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Planeta 2

Szambo

Oceń ten wpis
Szambo betonowe, pojemności 10 m3. Przy większych pojemnościach obowiązują większe odległości od granic. Najpewniej w niedalekiej przyszłości zrobią kanalizację, wówczas zbiornik zostanie wykorzystany na zbieranie deszczówki !

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4571a.jpg
Wyświetleń:	1539
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	291282

Uwaga:
Łączenia kręgów i pokrywy są na klej. Daje on większą szczelność niż pianka. Szambo zostało zasypane na 2 dzień, po to żeby klej wysechł. Mało kto tak montuje szamba. Zwyczajowo stosuje się piankę montażową i w jeden dzień zasypuje. Ta niedokładność może skutkować przeciekaniem szamba. Oczywiście żadnej ekipie nie chce się poświęcać 2 dni na takie prace...

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4574a.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	291446

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4610a.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	291447

Do dna szamba została wpuszczona 2-ga rura, która będzie służyła do wypompowywania nieczystości. Żeby operator wozu asenizacyjnego nie wchodził na posesję i nie otwierał pokrywy. Rura będzie wyprowadzona poza ogrodzenie i zakończona odpowiednim przyłączem... polecam taki patent - zdjęcie poniżej:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4609a.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	291448

(to nie jest rura która wpływają ścieki )

Updated 18-04-2015 at 17:40 by piotrek0m

Tagi - katalog słów kluczowych: szambo betonowe Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar mariusz242
    A dlaczego rura kanalizacyjna schodzi do dna zbiornika?
  2. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał mariusz242
    A dlaczego rura kanalizacyjna schodzi do dna zbiornika?
    To NIE JEST rura kanalizacyjna - ta rura będzie służyła do wypompowywania ścieków bez konieczności otwierania włazu i wchodzenia na posesje.
  3. Avatar bob_budownik
    fajny pomysł z ta rurą
  4. Avatar NOMIS
    Jakiej średnicy masz kręgi, czy koparką wykopałeś otwór a później wkładałeś kręgi, czy metodą studzienną. W swoim projekcie mam takie szambą, ale przy poziomie wody na 4 m wychodzi mi że szambo będzie prawie 1 m poniżej. Pojawia się więc problem jak kopać. Wykopanie dziury głębokiej na 5 m może sie źle skończyć dla ogrodzenia, przy metodzie studziennej zamiast szamba mogę mieć studnie. Co tu zrobić?
    Pozdrawiam
  5. Avatar Amelia 2
    mam mieszane uczucia co do tej rury na wierzchu tworzy się zazwyczaj gruby kożuch który "wybieracz" rozbija i miesza wyciągając i z powrotem wlewajac trochę płynu, rusza swoją rurą dookoła zbiornika, czy w tym przypadku gdy jest jedno nieruchome wyjście przy samym dnie na pewno wszystko grubsze da się wyciagnąć?
  6. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał Amelia 2
    mam mieszane uczucia co do tej rury na wierzchu tworzy się zazwyczaj gruby kożuch który "wybieracz" rozbija i miesza wyciągając i z powrotem wlewając trochę płynu, rusza swoją rurą dookoła zbiornika, czy w tym przypadku gdy jest jedno nieruchome wyjście przy samym dnie na pewno wszystko grubsze da się wyciągnąć?
    Pomysł zaczerpnąłem od sąsiadki, która tak ma. Rozmawiałem też z lokalnym szambowym. Ponoć szambowy pod koniec pompowania puszcza trochę w drugim kierunku, żeby wzruszyć, rozbić to grube? Jeszcze nie mam tej rury i nie sprawdziłem w praktyce działania, ale jak piszę - sąsiadka tak ma i ponoć działa...
  7. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał NOMIS
    Jakiej średnicy masz kręgi, czy koparką wykopałeś otwór a później wkładałeś kręgi, czy metodą studzienną. W swoim projekcie mam takie szambą, ale przy poziomie wody na 4 m wychodzi mi że szambo będzie prawie 1 m poniżej. Pojawia się więc problem jak kopać. Wykopanie dziury głębokiej na 5 m może sie źle skończyć dla ogrodzenia, przy metodzie studziennej zamiast szamba mogę mieć studnie. Co tu zrobić?
    Pozdrawiam
    Nie nie nie... szambo przyjeżdża gotowe - część z dnem, krąg i pokrywa. Koparką wykopałem dziurę, co widać na zdjęciach, następnie włożyli część dolną z dnem, później położyli krąg górny, przykleili je do siebie, na koniec założyli pokrywę i też ją przykleili ...