dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

architekta dom z prze?witem

Podsumowanie roku PC

Oceń ten wpis
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Przełom roku, więc czas na podsumowania. Nasza pompa ciepła dobrze sobie radzi.
Przypomnę, że cała powierzchnia domu to 235m2.
Co prawda, razem mieszkamy od kwietnia, ale wcześniej działało już biuro i sam mieszkałem (bez weekendów). W kwietniu zrobię uzupełnienie danych, tym bardziej, że w poprzednim sezonie nie było skończonej elewacji.

Przez cały kalendarzowy rok p.c. zjadła 3711 kWh prądu. Na c.o. i c.w.u. Daje to średni pobór 10,2kWh na dzień. Najmniejszy był w sierpniu (1,9), a największy w grudniu (26,5).
Wyprodukowała 15 322 kWh energii, co daje średni COP 4,13.

W zimie w domu temperatura to 21-22 st.C. Jeśli na dłużej wyjdzie słońce, to nawet 24-25 - duże okna od południa robią swoje. W garażu ok. 8st. C..
Za to w lato bez zewnętrznych żaluzji nie dalibyśmy rady. Doskonale spełniają swoje zadanie.

Podsumowując: na razie jesteśmy zadowoleni.







Ostatnio nadeszła do nas cywilizacja. Na starych, krzywych słupach elektrycznych zamontowano oświetlenie. Nie jakieś nowoczesne, lekko pomarańczowe :

Updated 05-01-2015 at 20:41 by robert skitek

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ditomasso
    My również jesteśmy zadowoleni z pompy.
    Pierwszy rachunek za prąd obejmujący 2 m-ce (w tym około m-ca grzania) 99 zł!
  2. Avatar Gizmoak
    Sledze wasz dziennik budowy od jakiegoś czasu z kilku powodów.
    Przede wszystkim sam chciałem budować dom o bardzo zbliżonej architekturze lecz niestety po wielu miesiącach walki z urzędnikami nie udało mi się zmieni decyzji warunków zabudowy. Szkoda ze w Polsce nie można robić rzeczy bardziej interesujących niż to co widzimy na co dzień.
    Czekałem na informacje na temat zużycia energii wynik jest dość ciekawy lecz alby uczciwie podsumować PC trzeba kilku sezonów i w pełni wykorzystanego domu.
    Pozdrawiam i podziwiam jestem pełen zachwytu.