dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

Zabudowa poddasza

Oceń ten wpis
Szczęśliwie przed jesiennymi ulewami izolacja balkonów została ukończona.
Prace z zewnątrz budynku przeniosły się do jego środka.
Po pianowaniu poddasza postanowiłem zwiększyć grubość izolacji o 15 cm na skosach i pod stropikiem jętkowym ułożona została wełna w dwóch warstwach 2*18 cm (w obu przypadkach Super-mata). Zanim to zrobiłem upewniłem się czy aby łączenie pianki OK nie okaże się zgubne dla poddasza. O pomoc w obliczeniu punktu rosy zwróciłem się do forumowego rafal2011. Po uprzednim dostarczeniu Rafałowi delty pianki ICY przesłał mi wykres z wynikami.



Od razu lżej mi się zrobiło i upewniło mnie w przekonaniu nad słusznością tego rozwiązania. Z tego miejsca chciałbym jeszcze raz podziękować Rafalowi2011 za pomoc i uspokojenie moich nerwów.



Paraizolacja również z Isovera została wsunięta pod profile UD i dodatkowo pomiędzy ścianę a folie w celu uszczelnienia przyklejona poliuretanem.



Wybór systemu zabudowy poddasza nie był łatwy, wybrałem profile i zielone płyty GK firmy Knauf. By dodatkowo wzmocnić strukturę sufitu ułożyłem płyty w dwóch warstwach.
W pokoju gościnnym ekipa zabudowała szafę wnękową i półki.





Zabudowa poddasza trwała ponad 4 tygodnie.
Po zakończeniu prac okazało się, że zbyt optymistycznie podszedłem do odległości stelaży toalety i pisuaru od ścianki kolankowej. Przed zabudową skosów wiedziałem, że konieczne będzie ich odsunięcie na odpowiednią odległość na tyle bym głowa nie dziurawił GK. Oczywiście dopilnowałem tego, myśląc iż odległość jest wystarczająca. No cóż mądry Polak po szkodzie, posadzki czas skuwać…

Updated 30-11-2018 at 13:52 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, isover, knauf, lubelskie Edytuj Tagi
Kategorie
Aridel II lustrzane odbicie.

Komentarze