dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Tomaszs131

Cos dla oka...

Oceń ten wpis
Nadszedł czas by w dzienniku opisać etap aranżacji wnętrza domu.
Dwa razy podchodziliśmy do projektu wnętrz. Za pierwszym razem zleciliśmy jego wykonanie przed instalacja elektryki. Zapłaciliśmy Pani za projekt z którego w sumie byliśmy z małżonką zadowoleni.
Z biegiem dni, miesięcy po wykonaniu instalacji wew. domu, zdaliśmy sobie sprawę, że nie o takie wykończenie domu nam chodzi. W między czasie stanęliśmy przed wyzwaniem dobrania kolorystyki elewacji budynku. Wtedy właśnie poznaliśmy Panią Agnieszkę z Lublina, która wsparła nas swoim doświadczeniem i wykonała dla nas owy projekt. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę. Poruszyliśmy z nią temat wątpliwości dotyczących aktualnego projektu wnętrz. Jej podejście do tematu wystroju i aranżacji wydało nam się na tyle rzeczowe i ciekawe, że bez chwili zastanowienia zleciliśmy jej kolejny projekt. A oto jego rezultat:







Na ścianie widać obraz ukraińskiego artysty, który kupiłem. Wystawiony był w Białymstoku na wystawie poświęconej 150 rocznicy Powstania Styczniowego.
Kryje w sobie autentyczną historie dramatycznych dla Polski czasów.
...„Święte Błota” (obraz „Dąb powstańców”) skrywa historię bitwy na uroczysku zwanym Świętym Błotem, które rozciąga się nieopodal Grodna, między Jeziorami a Porzeczem. Przed 150 laty, uroczysko obfitujące w nieprzebrane bagna i trzęsawiska, dziś już osuszone wciąż pozostaje pustynne i dzikie. W czasach powstańczych wśród bagien i trzęsawisk było kilka wysepek porośniętych drzewostanem. Na jednej z nich rósł 5-wiekowy dąb. Obok niego wiosną 1863r. powstańcy z partii Lankiewicza „Landera” założyli obóz. Jeden z mieszkańców okazał się haniebnym zdrajcą i zaprowadził do obozu carskich żandarmów i kozaków. W krwawej bitwie zginęli wszyscy powstańcy. Ich ciała pochowano w Jeziorach.
Pień dębu stoi na polanie po dziś dzień....





Na dzień dzisiejszy otrzymaliśmy tylko projekt kuchni, jadalni i salonu. W najbliższej przyszłości otrzymamy więcej materiałów.
W sumie jesteśmy jeszcze przed tynkowaniem elewacji, ale jak patrze na dom w zimowej aurze to najlepiej zakończyłbym elewacje na białym kleju .



Updated 30-11-2018 at 12:51 by Tomaszs131

Tagi - katalog słów kluczowych: aridela, lubelskie Edytuj Tagi
Kategorie
Aridel II lustrzane odbicie.

Komentarze

  1. Avatar Nani
    A ja myślałam, że ta elewacja jest skończona, bo tak wygląda.

    Jeśli to nie jest tajemnicą, napisz proszę ile kosztuje taki projekt aranżacji wnętrz? Jest bardzo ładny, widać, że ta Pani ma pojęcie, ja niestety do tej pory spotkałam się z ehhhh....taką Panią, która nawet dobrego programu nie miała nie wypominając o pomysłach.
  2. Avatar Moni2014
    Dołączam sie do prośby Nani i równiez proszę o informacjeBardzo ładny domek i wszystko w moim stylu. Będę sledzić ten dziennik.
  3. Avatar Tomaszs131
    Dziekuje Wam za mile slowa, informacje przeslalem na PW.
  4. Avatar Beskidziak
    Cytat Napisał Tomaszs131
    Dziekuje Wam za mile slowa, informacje przeslalem na PW.
    Witam serdecznie
    Izolacje masz imponującą
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach.
  5. Avatar Tomaszs131
    Cytat Napisał Beskidziak
    Witam serdecznie
    Izolacje masz imponującą
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach.
    Witam,
    moim zdaniem izolacja to podstawa, lepiej teraz wylozyc na to pieniadze niz na stare lata kopac sie z rachunkami.
    Pozdrawiam serdecznie.