dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

gkurtz

Pomoc z oświetleniem domu

Oceń ten wpis
Nadszedł czas, by pomyśleć nad tym, jak rozświetlić swój dom, aby było pięknie i oszczędnie. Powiem szczerze, że lubię jak w domu jest klimatycznie. Nie lubię zbyt jasnego światła, choć mam takie w łazience w obecnym miejscu zamieszkania, aby po przebudzeniu się szybko się obudzić, szykując się do pracy. Co do oświetlenia w swoim nowym domu, to nie wiem, czy będę wstanie pogodzić oszczędność z klimatem wnętrza. Żarówki Ledowe właśnie chyba świecą zbyt jasno (ale mogę się mylić – więc możecie coś podpowiedzieć). Interesuje mnie też obudowa lampy, aby światło okrasić w domu jakimś stylowym kinkietem, żyrandolem bądź plafonem.


Czy każda z wymienionych rodzai lamp ma przeznaczenie do konkretnego pomieszczenia, czy jest tu zupełna dowolność? Może oprócz kuchni, bo tam zwykła wisząca lampa będzie. Może ktoś odpowiedzieć na moje wątpliwości ? Ilość lamp w domu też rozumiem ma znaczenie, żeby światło dochodziło wcześnie. Ile lamp zatem powinno być w domu 100m2? Czy jest jakiś przelicznik metrażu w stosunku do ilości lamp?

No i na koniec, gdzie kupić dobre i w miarę tanie lampy ? Wśród sklepów internetowych, które zdążyłem obejrzeć www.ampla.eu wydaję się mieć ceny ok. ale nie miałem czasu żeby bardziej zgłębić ten temat.

Proszę o pomoc.

Updated 28-01-2015 at 10:14 by gkurtz

Tagi - katalog słów kluczowych: dom, oświetlenie, światło Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Artur i Lidia
    Praktycznie całość oświetlenia w domu mamy na LED-ach. Co do jasności i barwy zależy od temperatury barwowej żarówki i mocy. Klosz, czy abażur lampy może mieć ogromny wpływ na sposób rozchodzenie się światła. Przy doborze ledów trzeba uwzględnić ich konstrukcję, z czym wiążą się kąty świecenia.