dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Prąd, mikro-ogródek i okna po raz drugi

Oceń ten wpis
W ostatnią sobotę trochę się napracowaliśmy ogarniając budowlany bałagan dokoła domu (dodatkowo potargany przez małe tornado, które przeszło niedaleko), ale co ważniejsze podciągnięty został do domu prąd. Wprawdzie instalacji wewnętrznych jeszcze nie ma, ale można się już podłączyć do prądu w garażu i nie trzeba ciągnąć kabla od zewnętrznej skrzynki elektrycznej. Oprócz tego przekopałem 3 metry kwadratowe działki i w ten sposób powstał mikro-ogródek, w którym zasiane zostały pierwsze warzywa

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_IMG_1061.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	313524

A dziś przyjechały nowe okna, tym razem już z dobrymi wymiarami. Tak więc okna są już wszystkie. Folia z bramy zdjęta. No ale przecież nie może być idealnie - jedna roleta jest nie taka jak trzeba. Prawa zamiast lewej. A może lewa zamiast prawej? Zależy z której strony patrzeć Tak więc ekipa będzie musiała zjawić się raz jeszcze.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_20150417_161351.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	313538Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Male_20150417_161916.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	313539
Tagi - katalog słów kluczowych: okna, schuco Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar otwarty-2
    Miło widzieć, że znalazł się drugi taki wariat, który buduje ten dom Ja zdecydowałam się z mężem na otwartego 2, choć po wizycie u murarzy, którzy stwierdzili, że nawet takiego domu nie widzieli nie wspominając o budowie, mieliśmy zawahania żeby zmienić projekt. Po przeczytaniu Pana wpisów całkiem się załamałam Czy na tym etapie jest Pan w stanie stwierdzić ile on jeszcze pochłonie, aby móc się wprowadzić? Wygląda na to, że koszta, które podaje pracownia są całkiem realne...
  2. Avatar otwarty3
    Wszystko zależy od tego kto, co i za ile wpakuje do tego domu Można wstawić okna dwuszybowe, my mamy trzyszybowe. Można mieć okna bez rolet, my mamy rolety. Niektórzy zmieniają część drewna na drewno zwykłe, a nie klejone, my mamy tak jak w projekcie - klejone. Można mieć plastikowe panele na podłodze, a my raczej nie dopuszczamy takiej myśli, bo nie znosimy tego plastikowego stukotu pod nogami

    Pewnie można jakimś cudem zmieścić się w budżecie podanym na stronie (407 tys.). My mamy na dom pół bani i moim zdaniem na 100% się w tym nie zmieścimy. W zasadzie z kosztami jesteśmy na półmetku i do tej pory trzeba było dołożyć ponad 20 tys., czyli mamy przekroczenie o prawie 10%.

    Na pewno warto się na początku zastanowić co chcecie w domu i postarać się przeliczyć ile to może kosztować. Jedno jest pewne - mimo wszelkich problemów, kosztów i niespodzianek dom cały czas nam się podoba i podnosi nas na duchu to, że każdy, dosłownie każdy (fachowiec, znajomy, rodzina) kto przyjeżdża do naszego domu twierdzi, że dom jest ładny
    Powodzenia